reklamı kapat

Ünlü Analist Düşüş Sonrası Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Açıkladı

Bitcoin fiyatı rekor kırabilecek mi?
23:01
3 Eylül 2020

Bloomberg Intelligence’ın en tanınan analistlerinden birisi olan Mike McGlone, yine yaptığı tahmini ile konuşuldu. Lider kripto para birimi Bitcoin bugün çok sert bir düşüş yaşadı ve McGlone’un bunun üzerine yayınladığı fiyat tahmini raporu yatırımcılara ciddi umut verdi.

McGlone, şu an kripto para sektörünün aynı 2017 yılındaki FOMO’ya sahip olduğunu belirterek Bitcoin’in buna ek bir avantaja daha sahip olduğunu belirtti. Dünyanın genel olarak ekonomik kriz içerisinde olduğunu belirten McGlone, Bitcoin’in sadece 21 milyon olan toplam arzının ise bunun karşısında bir avantaj olduğunu açıkladı.

Bitcoin 500.000 Dolara Çıkabilir

Gerçekten de Bitcoin 12 Mart tarihindeki düşüşünden bu yana sınırsız basılan para karşısında ciddi bir yükseliş elde etti. McGlone ise bu yükselişin devam edeceğini ve BTC fiyatının 500.000 dolara kadar çıkacağını düşünüyor. Kötü bir ihtimali daha cümlesinin sonuna ekleyen McGlone, BTC’nin başarısız da olup 0 dolara kadar inebileceğini açıkladı.

Bitcoin’in 500.000 dolarlık birim fiyata ulaşması tam olarak Altın piyasasının toplam piyasa değerine denk olması anlamına geliyor. McGlone da BTC’yi Dijital Altın olarak tanımlayarak aslında bu fiyat tahminini bilerek yaptığını göstermiş oldu.  BTC şimdiden birçok itibari parayı geride bıraktı ve 500.000 dolarlık birim fiyat bunu zirveye oturtabilir.

Bitcoin’in 500.000 doları görmesi yakın vadede zor gözükse de uzun vadede bunun mümkün olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.