X


Ünlü Analist Cardano (ADA) Konusunda Uyardı! Yatırımcılar Grafikteki Bu Riski Göremiyor!

Büyük Bitcoin düşüşünü doğru tahmin eden analist Cardano yatırımcılarını uyarıyor.
20:18
30 Temmuz 2021

Büyük Bitcoin (BTC) düşüşünü doğru tahmin eden Peter Brandt bu sefer Cardano (ADA) konusunda uyarıyor. Yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söyleye Brandt bunu teknik analiz bilgilerine dayanarak söylüyor. Bu teknik model Cardano (ADA)’nın %90’a varan kayıplar yaşamasına sebep olabilir!

Cardano (ADA) düşecek

Evet Peter Brandt grafikte oluşan bir teknik modele dayanarak ciddi düşüş bekliyor. Cardano, Temmuz ayında önemli bir ağ yükseltmesi yaşadı. Yakın zamanda akıllı sözleşmeler için ADA iyi bir alternatif olabilir. Üstelik popüler NFT platformlarından Spores Network yakın zamanda daha düşük işlem maliyetleri sebebiyle projenin Cardano (ADA) ağına dahil olabileceğini söyledi. Ancak tüm bunlara rağmen kıdemli analist Brandt %60 ile %90 arasında büyük bir düşüş öngörüyor.

Cardano fiyatı kısa sürede %600 değer kazandı ancak Peter mevcut grafiğin “Head and Shoulders” modeline çok uygun olduğunu ve düşüş hareketinin yakında başlayabileceğini düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu model baş ve omuzlar, orta tepe noktasının tipik olarak aynı yükseklikte olan diğer ikisinden daha yüksek olması koşuluyla, fiyat tek bir destek seviyesinin üzerinde ardışık üç zirve oluşturduğunda oluşur. Modelin devamında fiyat destek seviyelerinin altına düşer ve orta zirve ile destek seviyesinin arasındaki maksimum yüksekli kadar değer kaybı yaşanır. Özel olarak yukarıda gördüğünüz grafikte oluşan bu durum %60-90 arasında bir kayıp yaşanacağını söylüyor.

Cardano (ADA) Kaç Dolara Düşecek?

Peter Brandt’a göre fiyat 0,35 ile 0,12 arasında bir seviyeyi görecek. Cardano (ADA) hali hazırda 1,26 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Birçok yatırımcı Brandt ile alay ediyor olsa da kıdemli analistin geçmişi bu tarz doğru tahminlerle dolu.

Bundan 3 yıl önce Litecoin için benzer bir tahminde bulunmuş ve 4 dolardan 420 dolara çıkan LTC için ciddi bir kayıp öngörmüştü. Sosyal medyada çok az kişi Brandt tarafından yapılan bu uyarıya kulak verdi. Ancak geçen zaman Peter Brandt’ı yanılmadı ve beklenen düşüş gerçekleşti.

Cardano (ADA) yatırımcıları için 1,20 ve 1 dolar destekleri hayati öneme sahip fiyatın 1 dolar altına inmesi hızlı bir düşüş hareketini tetikleyebilir. Elbette bunlar Peter’ın şahsi görüşleri bilgi için paylaşılan bu içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar