X

Uniswap’dan Sonra Bir Proje Daha Bedava Kripto Para Dağıttı

Milyonlarca dolarlık kripto para dağıtan proje hangisi?
20:44
27 Ekim 2020

DeFi sektörünün en tanınan ve toplam piyasa değerine göre en üst sıralarda yer alan projelerinden Uniswap, Eylül ayında kendi kripto para birimi UNI’yi piyasaya sürdü. UNI piyasaya sürülür sürülmez Uniswap kripto para borsasında 1 Eylül tarihinden önce işlem yapan herkese de en az 400 UNI gönderildi. UNI’nin değeri bir ara 8 dolara kadar ulaştı ve Uniswap aslında kullanıcılara sadakatleri karşılığında binlerce dolar göndermiş oldu.

Uniswap’ın bu yaptığını tekrarlamak isteyen birçok uygulama olsa da bunların önemli bir kısmı başarıya ulaşamadı. Ancak Binance üzerinde listelenen bir kripto para projesi bunu aynı UNI gibi başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Spotify’ın rakibi olarak görülen Audius, kendi ana ağına geçer geçmez hem platformu kullanan ve şarkılarını listeleyen sanatçılara, hem de bunu dinleyen takipçilere AUDIO token’larını dağıttı.

Binance Listelenmesi AUDIO’ya Rekor Getirdi

Dağıtılan token’ların %90’lık kısmı sanatçılara, %10’luk kısmı ise uygulamayı kullanan takipçilere gönderildi. Toplamda 50 milyon adet AUDIO token’ının dağıtıldığı görülüyor. Binance üzerinde listelenince %1.000 artış elde eden AUDIO o anki değerine göre yaklaşık 22 milyon dolarlık bir airdrop yapmış gibi gözüküyor.

binance defi

AUDIO hem airdrop hem de yükselişi ile kesinlikle DeFi projeleri arasında adını duyurdu. Spotify’ın rakibi olarak lanse edilen projenin bu sayede şimdiden kripto para sektörünün gündemine oturduğu ifade edilebilir. Token’ın 1 milyar arza sahip olması ise ilerleyen günlerde fiyatın hafif bir düşüş yaşamasına yol açabilir.

Ancak eğer model başarılı olursa AUDIO kesinlikle alanında lider olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar