reklamı kapat

Twitter CEO’sundan Gelecek Vaat Eden Bitcoin (BTC) Açıklaması

Twitter CEO'sundan Bitcoin'e yönelik güven dolu açıklama.
18:21
29 Eylül 2020

Twitter şüphesiz çağın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi ve devlet liderlerinden ünlü isimlere kadar herkes Twitter’ın bir parçası haline geldi. Kripto paraların ana akım kabule ulaşmasının başarı hedeflerinden birisi olduğu da düşünülecek olursa, Twitter CEO’sunun devamlı olarak Bitcoin ve blockchain vurgusu yapması kesinlikle sektörün geneli için bir hayli olumlu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey daha önce de Bitcoin lehine birçok açıklamada bulunmuş ve aktif bir BTC yatırımcısı olduğunu kanıtlamıştı. Dorsey, katıldığı güncel bir etkinlikte yaptığı konuşmasında ise bunu bir kere daha kanıtladı ve Bitcoin ile blockchain’in hem Twitter’ın hem de dünyanın geleceği olduğunu vurguladı.

Dorsey: Bitcoin, İnternetin Geleceği

Twitter CEO’su Dorsey, ilerleyen yıllarda Bitcoin’in sahip olduğu blockchain altyapısının, internetin merkeziyetsiz bir hale gelmesi için kullanılabileceğini ve Twitter gibi platformların da bunu temel alacağını ifade etti. Böylece çok daha kapsayıcı ve isteyen herkesin her yerden bağlanabileceği hizmetler sunabileceklerini belirten Dorsey, BTC ve blockchain’in geçici olmadığını düşünüyor.

Bitcoin, 10 yılı aşkın süredir hayatlarımızda ve kesinlikle kalıcı olduğunu ispatladı. Lider kripto para biriminin araladığı yol birçok kripto para biriminin piyasaya sürülmesini sağladı ve dünya yavaş yavaş daha da dijital bir hal almakta. Yani Dorsey’in gelecekte Bitcoin ve blockchain’in de yer alacağını ifade etmesi artık şaşırtıcı değil, tam tersi kabul görmüş bir olay gibi gözüküyor.


Yine de bunun Twitter CEO’su gibi bir isim tarafından yapılan bir açıklama olması, BTC ve blockchain’in kısa sürede büyük bir başarı elde ettiğini göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.