reklamı kapat

Twitter CEO’sundan Bitcoin Başarısı

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurduğu Square adlı Bitcoin (BTC) odaklı şirket yılın ilk çeyreğinde başarı elde etti.
11:00
2 Mayıs 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin kripto paralarla yakından ilgilendiğini biliyoruz. Siz değerli okurlarımızla daha önceden paylaştığımız bu yazı üzerinden Dorsey’nin bu alana yönelik attığı adımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dorsey kripto alanındaki çalışmaları kapsamında ödeme platformu Square’de birtakım yenilikler uygulamıştı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre şirket yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği Bitcoin (BTC) satışlarından ciddi oranda gelir elde etti.

Square’ın Başarısı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey tarafından başlatılan Square, yılın ilk çeyreğinde büyük bir başarı elde etti. Yapılan açıklamalara göre şirketin ilk çeyrekte elde ettiği BTC geliri 65,5 milyon doları buldu. Şirketin piyasaya sürdüğü “Cash App” üzerinden yapılan BTC satışlarının bu denli yüksek değerler ortaya koyması kullanıcıları heyecanlandıracak cinsten bir başarıyı gündeme getiriyor.

Square’ın Karı

Şirket tarafından yapılan açıklamada 65,5 milyon dolarlık gelirden elde edilen kar oranına da yer verildi. Satışların 64,7 milyon dolarının Bitcoin masrafı olduğu düşünülürse şirkete kalan kar oranı yaklaşık 850 bin doları buluyor. Bu değerin bir çeyreklik dönem için hiç de fena sayılmayacağı söylenebilir. Şirket tarihindeki en parlak çeyreğin bu çeyrek olduğunu belirtmekte fayda var.

2009 yılında başlatılan şirket, kripto paraların gitgide benimsenmesini fark ederek BTC ödemelerine de imkan vermeye başlamıştı. Görünüşe bakılırsa yetkililerin aldığı bu karar oldukça yerinde. Diğer finansal hizmet platformlarının da bu kar oranını dikkate alarak benzer girişimler yapabileceği öngörülebilir. Böylesi gelişmeler de piyasanın büyümesine ve yeni kullanıcıların yeni fonlarla birlikte kripto paralara yönelmesine öncülük edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.