reklamı kapat

Twitter CEO’su Bitcoin’lerini Böyle Saklıyor

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey Bitcoin'lerini (BTC) saklamak için Trezor kripto para cüzdanı satın aldı.
11 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Twitter’ın ve Square’in CEO’su Jack Dorsey kripto paralara olan yakınlığı ile biliniyor. Dorsey hakkında daha önceden yayımladığımız bu yazı üzerinden ünlü girişimcinin kripto para yatırımlarını inceleyebilirsiniz. Cash App isimli uygulamayı kullandığı bilinen Dorsey bu kez kripto paralarını saklamaya yönelik bir hamle yaparak cüzdan satın aldı. Paylaştığı bir Twitter gönderisinde Dorsey Trezor marka bir kripto para cüzdanı satın aldığını belirtiyor.

Dorsey Trezor Aldı

Trezor kripto para cüzdanı sektöründeki kaliteli kripto para cüzdanları üretiyor ve kullanıcılarının kripto fonlarını güvence altına alıyor. Her hafta düzenli olarak Bitcoin satın aldığını daha önceden duyuran Dorsey de BTC’lerinin güvenliği için bir Trezor edindi. Dorsey’nin kripto para cüzdanını Cash App üzerinden satın alması dikkat çekiyor. Cash App’ın Bitcoin dostu bir proje olduğu biliniyor.

Dorsey konuya ilişkin paylaştığı bir Twitter gönderisinde söz konusu Trezor cüzdan için 0,06639 btc harcadığını ilan etti. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara göre Dorsey’nin Trezor Model S satın aldığı tahmininde bulunuluyor.


Trezor vs Ledger

Jack Dorsey sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda niçin bir diğer cüzdan sağlayıcısı Ledger’ı değil de Trezor’ı tercih ettiğini ifade etti. Dorsey’ye göre Fransa merkezli Ledger’ın yazılımı tam olarak açık kaynaklı değil.

Twitter CEO’su Jack Dorsey son zamanlarda kripto paralarla gündeme gelmeye başladı. Bu tür gelişmelerin kripto para piyasası için olumlu sonuçlanabileceğini söylemek yanlış olmaz. Herkesin tanıdığı Jack Dorsey gibi birisinin kripto para satın alması piyasaya yeni kullanıcıların girmesiyle sonuçlanabilir. Bu tür gelişmelerin toplumda kripto para kavramını daha yaygın hale getireceğini söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


  • Yigit Demirel
    Yigit Demirel
    3 ay önce

    Görseli görünce sakalında saklıyor diye düşündürdü 🙂

    6