reklamı kapat

TV Sunucusu: Bitcoin 28.000 Doları Görecek!

Max Keiser Bitcoin'in (BTC) hashrate'inin yeni bir fiyat rekorunu getireceğini düşünüyor.
19:22
1 Eylül 2019
Ünlü televizyon sunucusu ve lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) sıkı bir hayranı olan Max Keiser, BTC’nin geçtiğimiz tarihlerde yeni bir hashrate rekoru kırmasının üzerine daha önceki fiyat tahminini yineledi.

Bitcoin Fiyatı, Hashrate’i Takip Edecek

Max Keiser, daha önce de Bitcoin’in blockchain ağı tabanlı yaptığı tahminlerinde en önemli noktanın aslında hashrate olduğunu vurgulamıştı. Hashrate, Bitcoin’in blockchain ağındaki bütün madencilerin oluşturduğu ve ağın bir saniyede ne kadar problem çözebildiğini veya işlem yapabildiğini belirten değerdir. Blockchain ağlarının hashrate’leri ne kadar yüksek olursa bunların dışarıdan gelebilecek yüzde 51 veya çifte harcama saldırılarına karşı olan direnci de o kadar yüksek olur.

Buna ek olarak hashrate temel olarak ağa olan ilgiyi de gözler önüne sermekte. Max Keiser de attığı bir tweet ile Bitcoin’in hashrate’nin saniyede 90 Kentilyon’a yaklaşmakta olduğunu ve Oyun Teorisi’ne göre bunun yakında fiyat açısından da tepkimeye gireceğini düşündüğünü ifade etti. Max Keiser’in mevcut hashrate’e göre yaptığı tahminde BTC’nin birim fiyatı ise 28.000 dolar olarak gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.