reklamı kapat

Bitcoin’in Hashrate’i Rekor Kırdı! Fiyat Etkilenecek Mi?

Bitcoin'in (BTC) hashrate'i yeni bir rekor kırdı.
09:00
1 Eylül 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyat açısından çok iç açıcı günler geçirmediği bir hafta içerisinde bile blockchain anlamında yeni bir rekora imza attı.

Blockchain.com tarafından açıklanan verilere göre Bitcoin’in hashrate’i yükselmeyi sürdürüyor ve 29 Ağustos tarihinde saniyede hashrate 83,5 kentilyon gibi bir seviyeye ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Hashrate temel olarak Bitcoin’in blockchain ağında bütün işlemlerin yapılmasını sağlayan işlemci gücü olarak biliniyor. Saniye başına mevcut hashrate ne kadar yüksek olursa madencilerin sistemde kullandığı güç de o kadar yüksek ve bu direkt olarak BTC ağının daha güvenli olmasını sağlıyor.

Daha fazla madenci, daha fazla hashrate’e bu da BTC ağının yüzde 51 saldırısı gibi durumlara karşı daha dayanıklı olmasını sağlamakta. Bitcoin boğalarından Max Keiser gibi birçok isim BTC için en önemli indikatörlerden birisinin madencilik ve hashrate olduğunu vurgulamış ve hashrate yükseldikçe BTC’nin de eninde sonunda yükseleceğini ifade etmişti.

Max Keiser’in Bitcoin hashrate rekoru ve bunun fiyatla olan ilişkisi hakkında yorumlarının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Bitcoin Hashrate’i Fiyatı Ne Derece Etkiler?

Max Keiser’in bu açıklamasına ve BTC’nin son aylarda üst üste neredeyse her iki haftada bir rekor kırmasına rağmen fiyat açısından benzer şeyler görmek mümkün olmadı. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 10.000 dolar altına geriledi ve düşüş sinyalleri vermeye başladı. Yine de sadece temel faktörler düşünüldüğünde BTC’nin hashrate artışı ile eninde sonunda fiyat açısından da artacağı bilinmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.