X


Türkiye’nin İlk Bitcoin Kitabı: “Kripto Para Bitcoin – Finansal Özgürlüğün Eşiğinde”

16:15
11 Kasım 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin ilk Bitcoin ve kripto paralarla ilgili kitabı yayınlandı. CoinTürk yazarlarından Levent Kurt tarafından kaleme alınan “Kripto Para Bitcoin: Finansal Özgürlüğün Eşiğinde” adlı kitap raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

Kripto Para Bitcoin: Finansal Özgürlüğün Eşiğinde” adlı eser Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralarla ilgili Türkçe yayınlanmış ilk kitap olma özelliği taşıyor. 1 yıllık çalışmanın ürünü olan kitap, Bitcoin nedir ve nasıl çalışır gibi temel sorulara cevap verirken, aynı zamanda kripto para tarihçesi, borsalar ve alış – satış işlemleri, kripto para kullanımı, bankasız modeller, güvenlik sorunları ve öneriler, Bitcoin ile ödeme sistemleri ve kripto para yatırımında başarı sağlama gibi konu başlıkları altında farklı bakış açıları ve değerlendirmeler sunuyor.

Kitapta, Bitcoin’in yapısıyla ilgili konular her kesimin anlayabileceği seviyede açıklanmış ve teknik detaya çok fazla yer verilmemiştir. Bunun nedeni, teknik detaylarda boğulmadan her düzeye hitap etmeye çalışmaktır. Bu çerçevede amaç; Bitcoin’in ne olduğunu, küresel finans sistemine getireceği yenilikleri ve hayatımıza yapabileceği etkiyi her açıdan incelemeye çalışmak ve kripto para yatırımı konusunda girişimcilere yol göstermek olmuştur. Bu anlamda kitapta, hem yeni kullanıcılar için geliştirici ve eğitici bilgilerin yer alması, hem de deneyimli kullanıcılara farklı bakış açıları kazandırmak hedeflenmiştir. Bu kitabı okuyan okurlarımız için Bitcoin dünyasının artık daha anlaşılır olması beklenmektedir. (Kitabın tanıtım yazısından..)

D&R ve İdefix gibi platformlarda tükenen kitabı deftersepeti.com veya Cointurk Store üzerinden satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Batuhan
  7 sene önce

  Kitap gerçekten çok güzel olmuş. Tek oturuşta sıkılmadan okuduğum ender kitaplardan biri olmuş. Böyle bir eserin türkçe olması da güzel olan bir başka detay.

  41
  • seda
   2 sene önce

   merhaba
   kitap şu an tükendi gözüküyor. 7-10 sayfa numaralı aralığa ihtyacım var. bir şekilde fotoğraf atma şansınız var mıdır ?

   33
 • smh67dmrc
  7 sene önce

  Kitabın tamamını okuyan biri olarak genel olarak herkese hitap eden bitcoin hakkında yazılmış sade, anlaşılır ve teknik detaya girmeden kaleme alınmış güzel bir kitap. İlk olma özelliği de taşıyor türkçe kaynak olarak çok iyi. Herkesin okumasını tavsiye ederim özellikle finans sektöründekiler okumalı. Yazara ve yayınlanmasında emeği geçenlere, elime ulaşmasını sağlayanlara ayrıca teşekkür ederim… Keyifli okumalar…

  46