X


Tron Kurucusundan Tartışmayı Kazanana 1 Milyon Dolar

Justin Sun, Nouriel Roubini ve Vitalik Buterin arasındaki münazaraya sponsor olabileceğini belirtti.
21:05
15 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para severler Ethereum kurucularından Vitalik Buterin ve ünlü ekonomist Nouriel Roubini arasındaki münazarayı merakla bekliyor. Düzenlenecek bu tartışma ortamı aynı zamanda Tron Vakfı kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ın da dikkatini çekti.

Tron Vakfı kurucusu münazaraya sponsor olmak istediğini belirtti ve münazaranın kazananına 1 milyon dolar ödül vereceğini ifade etti. Justin Sun haberi Twitter üzerinden duyurdu. Ethereum kurucularından Vitalik Buterin’in yanıtı gecikmedi. Buterin eğer kazanırsa parayı sıtmayla mücadele vakfına ya da bir başka kuruma bağışlayacağını dile getirdi.

Sun daha önceden de münazaralarla ilgilenmişti. Tron kurucusu tartışmanın moderatörü olarak nobel ödüllü Paul Krugman’ı önerdi. Sun aynı zamanda yol ve konaklama parasını da karşılayacağını ifade etti.

Bütün tartışma Roubini’nin Twitter üzerinden Vitalik Buterin’le alakalı twit’ler atmasıyla başladı. Roubini Vitalik Buterin’e diktatör yakıştırması yaptı ve merkezsizliğin sadece bir mit olduğunu yazdı. Roubini aynı zamanda kripto paraların Kuzey Kore’den daha merkezi olduğunu ifade etti. Ek olarak kripto paraların “bütün dolandırıcılıkların anası” olduğunu söyledi. Roubini 2008 ekonomik krizini tahmin etmesiyle tanındı. Buterin de bunu işaret ederek “şimdiden tahmin ediyorum, 4 yıl içinde kriz olacak. Eğer olursa belki finansal guru ilan edilirim.” ifadelerini kullandı.

Sonuçta ikili arasında bir münazara yapılması için ortam oluşmuş oldu. Kripto dünyasından birçok isim tartışmaya moderatör ya da sponsor olabileceğini belirtti. Taraflar tartışma yapmayı kabul ettiler ancak henüz tartışma için yer ve zaman belirlenmiş değil.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar