reklamı kapat

Tron Kurucusu Justin Sun Açıkladı: 1 Milyon Dolar Ödül Vereceğim

Justin Sun, 1 milyon dolarlık ödülün şartlarını açıkladı.
18:28
16 Temmuz 2020

Sosyal medya devi Twitter dün gece büyük bir saldırıya uğradı ve birçok önemli CEO ile kurumun resmi Twitter hesapları hacklendi. Binance kripto para borsası, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk gibi isimlerin yanı sıra Tron Foundation kurucusu Justin Sun’ın da hacklendiği ortaya çıktı. Sun’ın hesabının ele geçirilmesi bazılarına göre sahte olsa da Twitter kendisinin hesabını da askıya alarak Sun’ın gerçekten saldırıya uğradığını kanıtladı.

Justin Sun’ın mavi tikli resmi hesabı Twitter tarafından önlem olarak askıya alındı. Justin Sun ise bu esnada mavi tikli olmayan başka bir hesap açtı. @Sunyuchentron adresine kayıtlı yeni bir hesap açan Justin Sun, bir süre daha bu hesabı kullanacağını belirtti.

Sun 1 Milyon Dolar Ödül Veriyor

Justin Sun bu hesabı kullanmaya devam ederken aynı anda çözüm için bir ödül duyurusu da yaptı. Twitter saldırısını yapanı veya yapanları bulanlara 1 milyon dolarlık ödül dağıtacağını belirten Tron Foundation CEO’su, bu parayı kişisel hesabından yapacağını da vurguladı. Sadece bunları bulanlara değil bu konuda kanıt getirenlere de ödül vaat eden Justin Sun, bunu reklam hamlesi olarak yapmış da olabilir.

Saldırganların toplamda 120.000 dolarlık Bitcoin topladığı görülünce Sun’ın verdiği bu ödülün “aşırı” kaldığı görülüyor. Bu saldırının asıl amacı ise Bitcoin toplamak olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.