X


Thodex’e Yöneltilen İddialara Borsadan Yanıt Geldi!

Thodex borsası iddiaları yanıtladı.
11:46
21 Nisan 2021

Kripto para birimlerinin Türkiye’deki popülerliği, inanılmaz boyutlara ulaştı. Bu da sektörde yaşanan sorunları yoğunluk veya başka unsurlardan kaynaklanacak şekilde arttırmaya başladı. Son günlerde sektörün konuştuğu en önemli iddialardan birisi ise Thodex kripto para borsasına yöneltilen oldu.

Thodex Kripto Para Borsasına Yönelik İddialar

Olaylar aslında sosyal medyada Thodex kripto para borsasına yönelik birçok iddianın ortaya atılması ile başladı. Simge isimli bir Twitter kullanıcısı, Twitter üzerinden hem Thodex’i hem de LocksmithCrypto hesabını etiketleyerek iddiasını ve şikayetini dile getirdi:

“Thodex dogecoinlerimizi 3 gündür başka borsaya göndermemize izin vermiyor bakım yapılıyor diyor ve doge fiyatı diğer borsalarda şu an 2tlyken thodexte 1,43tlden işlem görüyor günlerdir böyle, desteğe yazdığımızda 3 gündür bakım var diyorlar! “

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uğur (UgurAydin2305) isimli bir başka kullanıcı ise Bitcoin transferlerinin kapatılmasına değindi ve şunları iddia etti:

“10 gün boyunca BTC transferini kapattılar ben de tası tarağı toplayıp bıraktım. Bir ara çekiliş yapmışlardı. Ama ne noter ne bir şey. Bana hiç güven vermedi o firma. Bulaşmayın derim.”

Bu iddiaların devamında ise Locksmith konu hakkında bir açıklamada bulundu ve kendi Twitter hesabından duruma tepki gösterdi ve durumun ne olduğuna yönelik bir soru yöneltti. Locksmith’in ilk sorusundan sonra ortaya koyduğu “yüzlerce insanın kimlik bilgileri ve selfie görüntüleri internete sızdırıldı” ifadesi ise Thodex’in yanıt vermesini sağlamış olabilir.

Thodex’in Yanıtı ve Ortaklık Açıklaması

Thodex konu hakkında kısa sürede bir açıklama paylaştı ve konu ile ilgili açıklamanın zaten paylaşıldığını vurguladı. Thodex’in bu iddialara net cevabı ise şu oldu:

“Merhaba, konu ile ilgili açıklamamızı hem web sitemiz hem de sosyal medya hesaplarımızda görebilirsiniz. Bu ve benzeri iddialar asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. Marka karalamaya yönelik bu ithamlarla ilgili olarak hukuksal haklarımızı kullanacağımızı bilgilerinize sunarız.”

Thodex, kısa süre önce Twitter adresinden ve internet sitesinden paylaştığı açıklamada ise olayın içyüzünü ortaya koydu. Thodex tarafından yayınlanan iki sayfalık açıklamanın ilk kısmında ise şirkete bir ortaklık teklifi yapıldığı ve bunun kabul edildiği vurgulandı.

Thodex, bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulduğunu ancak bu sürecin 4-5 iş günü içerisinde bitirilebileceğini vurguladı. Bu süre zarfında kullanıcıları bilgilendireceğini belirten Thodex, internet üzerindeki olumsuz haberlerin ise “gerçeği yansıtmadığını” belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar