X


Thodex Reklamlarında Rol Alanlara Dava Mı Açılıyor?

Thodex olayı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Borsa reklamlarına rol alan isimlere ve ekonomistlere dava açıldığı iddia ediliyor. 
13:26
28 Ağustos 2021

Elde edilen son bilgilere göre Thodex reklamlarında oynayan ünlü isimler hakkında da yasal işlemler başlatıldı. CNN Türk muhabiri Ceylan Sever’in haberine göre, Thodex reklamlarında oynayan ünlü isimlerin reklamdan sonraki mal varlıklarının incelenmesi isteniyor.

Yeni Gelişmeler

Açıklamalara göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan suç duyurusu dilekçesinde, hem borsanın reklamlarında rol alan isimlerin hem de borsa ile ilgili olumlu görüşlerini paylaşan isimlerin banka hesaplarının incelenmesi isteniyor.

Ayrıca ekonomist Erkan Öz ve aralarında Özge Ulusoy, Ebru Şallı, Burcu Esmersoy gibi isimlerin de bulunduğu 20 ünlü isimle Faruk Fatih Özer’in arasındaki görüşme kayıtlarının incelenmesi de talep ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Özer’in Türkiye’deki kız arkadaşıyla görüştüğü ileri sürülüyor. Bu noktada Özer’in kız arkadaşının da Thodex reklamında oynayan isimler arasında yer aldığı ifade ediliyor.

Thodex Olayı

Thodex olayı aslında ilk olarak kullanıcı şikayetleri ile başladı. Nisan ayında bu şikayetlerin akabinde harekete geçen polis ekiplerinin Thodex ofisine baskın düzenlemesi ile de olaylar gün ışığına çıkmış oldu.

Yapılan açıklamalara göre Thodex’in başındaki isim Faruk Fatih Özer 108 milyon dolar ile yurtdışına kaçmıştı. Her ne kadar Özer daha sonra yaptığı açıklamalarda kullanıcıların mağduriyetinin giderileceğini dile getirse de şu an için herhangi bir adım atıldığı görülmedi.

Bununla birlikte zaman zaman Özer’in yakalandığı yönünde iddialar ortaya atılsa da hala Thodex’in başındaki ismin yurtdışında olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar