X


Tether Litecoin’in Peşinde!

Tether piyasa değeri olarak Litecoin'i geride bırakmak üzere.
17:00
10 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tether (USDT) ve Litecoin (LTC) piyasa değeri arasında 400 milyon dolar fark kaldı. Aylardır altcoin’lerin satışı sürüyor ve bu süre içerisinde Tether sadece daha fazla coin bastı ve piyasa değerini artırdı.

Tether ağustos ayında 300 milyon dolar değerinde yeni USDT’yi piyasa sürerek Cardano ADA’yı geride bırakmıştı ve şu anda Tether piyasa değeri sıralamasında 7. olmaya çok yakın. Ayrıca ADA yarım milyar dolar değer kaybetti, bir yandan XMR da ADA’ya oldukça yaklaştı.

Uzun süredir ayı sezonundayız ve Tether bu süre içerisinde dolara sabitlenmiş fiyatından dolayı ayılardan etkilenmedi, aksine piyasa değerini artırdı. Üstelik hızlı bir toparlanma yaşansa bile böyle bir durumda Tether piyasa değeri bununla birlikte yükselişe geçebilir.

Bu yıl yaklaşık yarım milyar değerinde Tether basıldı, Tether’ın merkezi bir yapısı olduğundan Tether bazı zaman aralıklarında piyasa değerinin 2 katı hacme ulaştığı oldu. 5 Eylül’de Tether’ın işlem hacmi 5 milyar dolara kadar şişti ve şu anda 2,4 milyar dolar seviyesinde. Tabii ki bu seviyelerde bütün Tether’ın kullanıldığı anlamına gelmiyor, bir Tether birçok kez kullanılmış olabilir. Yine de bunun oldukça büyük bir işlem hacmi olduğunu söylemek gerekiyor.

Bitcoin’in işlem hacmi piyasa değerinin sadece %3’ü kadar ve giderek düşüyor. ETH’nin işlem hacmi piyasa değerinin %7’sine denk geliyor, XRP’ninki ise sadece %1. Bunların aksine Tether %90 daha fazla hacme sahip.

Coinmarketcap’e göre 400 USDT çifti bulunuyor. Geçmişte Tether ile manipülasyon yapıldığına dair birçok iddia medyaya yansımıştı, ancak Tether yöneticileri gerçek anlamda bütün Tether’ların dolar ile desteklendiğini kanıtlamadı. Hakkındaki tartışmalara rağmen Tether 2018’e damga vuran kripto paralar arasında şimdiden yerini aldı.

Kaynak: Trustnodes

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar