X


Tesla, Amazon, Netflix ve Pfizer Hisseleri de Kripto Para Borsalarında İşlem Görecek

Bittrex borsası da geleneksel hisse senetlerini listeledi.
22:15
7 Aralık 2020

Koronavirüs salgını ile beraber rekor kıran Tesla, Amazon, Netflix ve Pfizer hisselerine yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da arttı. FTX kripto para borsasının birkaç önde gelen hisse senedini yatırıma açması ile beraber aslında diğer kripto para borsalarının da bu yöndeki girişimleri hızlandı. Son müjde ise Bittrex kripto para borsasından geldi.

Hisse Senetleri Kripto Para Borsalarına Girdi

Aynı FTX kripto para borsası gibi türev ürün platformu olan Bittrex, bundan sonra borsada tokenleştirilmiş hisse senetlerinin alım satımına başladı. Digital Assets AG firması ile ortaklık imzalayan Bittrex, şimdilik Tesla (TSLA), Alibaba (BABA), SPDR S&P 500 ETF (SPY), Beyond Meat Inc (BYND), Pfizer (PFE), Apple (AAPL), BioNTech (BNTX), Google (GOOGL), Facebook (FB), Amazon (AMZN), Netflix (NFLX), ve Bilibili (BILI) şirketlerinin hisselerini yatırıma açtı.

Söz konusu hisse senetlerinin ABD doları, Tether ve lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere üç işlem çiftine sahip olacağı belirtildi. Bittrex Global CEO2su Tom Albright konu hakkında yaptığı açıklamada söz konusu hisselerin ve şirketlerin finans sektörünün temelinde yer aldığını belirtti. Albright, buna rağmen geleneksel finans sisteminin ötesine geçilmesi ve her şeyin dijitalleşmesi gerektiğine inanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Geleneksel Borsaların Açıklarını, Kripto Para Borsaları Kapatıyor

Bittrex CEO’su, bu hisselerin yarattığı rekabetçi ortama rağmen “eski, verimsiz, karmaşık ve pahalı altyapı” sebebiyle bunların yeterince yatırım alamadığını belirtti. Blockchain teknolojisi ise bütün bu dezavantajları ortadan kaldırıp, yatırım fırsatlarını arttırabilir. Bittrex kripto para borsasının geleneksel borsaların aksine 7/24 hisse alım satımına imkan tanıyacağı da belirtiliyor.

Kullanıcılar istedikleri gibi yukarıdaki hisselerden alıp satabilecekler ve bunu direkt olarak kripto paralarla yapabilecekler. Bittrex, bu konuda yoğun talep gördüklerini ve eninde sonunda böyle bir adım atmak zorunda kalacaklarını belirtti. Gerçekten de kripto para borsalarının geleneksel hisse senetlerini listelemesi, ilgiyi tamamen dijital finans sektörüne çekebilir.

Kripto Paralar İçin İyi Haber

Kripto paraların ve blockchain teknolojisinin şimdiden birçok konuda geleneksel finans sisteminden üstün olduğu biliniyor. Bunun yavaş yavaş sistemi değiştirme yönünde adımlar atılmasını sağlaması ise, dijital devrimin çok daha hızlanmasını sağlayabilir. Kripto para borsalarının geleneksel borsalara kıyasla 7/24 hizmet vermesi, bunlara olan ilgiyi arttırıp kripto paraların tanınmasını da hızlandıracaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar