reklamı kapat

Telegram’dan Gram Yatırımcılarını Üzecek Karar!

Telegram'ın blockchain ağı 1 yıl daha görülmeyecek.
19:00
30 Nisan 2020

Mesajlaşma uygulaması Telegram, adeta yılan hikayesine dönen Gram token’ları ve Telegram Open Network isimli blockchain ağı konusunda yeni bir karara vardı. Telegram tarafından yapılan açıklamada TON Blockchain ağının piyasaya sürülmesinin bu sefer de bir yıl ertelendiği belirtildi.

Telegram’a Yine Engel!

Firma normal şartlar artında Telegram Open Network ağının bugün piyasaya sürülmesini hedefliyordu. Ancak alınan son karar doğrultusunda açılış tarihi 30 Nisan 2021 tarihine kadar ertelendi. Telegram’ın Çarşamba günü yatırımcılara gönderdiği mektupta, ABD Bölge Mahkemesi tarafından alınan karar yüzünden böyle bir adım atıldığı belirtildi.

ABD Bölge Mahkemesi şirketin ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davası bitmeden kendi ağını veya kripto para birimini piyasaya süremeyeceğini belirtmişti. İki kurum arasındaki yasal savaş aslında ilk olarak Telegram’ın TON ağının açılış tarihini Ekim ayından Nisan ayına ertelemesine sebep olmuştu.

Firma Ekim ayında yaptığı açıklamada şirket yatırımcılarına paralarının %72’lik kısmını ödeme taahhüdünde bulunmuştu. Çarşamba günü gönderilen mektupta da yatırımcılara yine bu seçeneğin opsiyon olarak sunulduğu ve isteyenlerin parasını geri alabileceği belirtiliyor. Telegram toplamda iki ayrı ICO ile 1,7 milyar dolar topladı. Eğer bütün yatırımcılar paralarını almak isterlerse bu 1,2 milyar dolarlık bir geri ödeme yapılacağı anlamına geliyor.

Telegram’ın çok büyük bir beklenti oluşturmasına rağmen ABD engeline takılması aslında bütün piyasa için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.