Teknik Analiz: Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) Grafikleri!

Kripto para piyasalarında son durum ne? Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) için güncel fiyat tahminleri!
22:00
17 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarının toplam değeri 2,17 trilyon dolara kadar geriledi. Bitcoin piyasa hakimiyeti %40,7 bölgesinde kalmaya devam ediyor. BTC ve altcoinlerde bugün genel olarak düşüş devam etti. FED toplantısının başarılı şekilde geride bırakılmış olması Bitcoin için yeterli olmamışa benziyor. Uzun süredir 53.000 doların altına kalan fiyat daha büyük düşüşlerin habercisi olabilir.

Shiba Inu (SHIB)

Yakın zamanda Dogecoin’i bile alt eden ve sıralamadaki tahtına oturan SHIB artık en önemli desteği olan 0,000035 dolar seviyesini de kaybetti. Bundan sonraki süreçte kayıpların derinleşmesinden endişeleniyor. Eğer piyasadaki negatif hava devam ederse aşağıda belirteceğimiz dip destekler ziyaret edilebilir.

RSI artık aşırı satış bölgesine doğru ilerliyor. Bu satıcıların ne denli güçlü olduğunu gösteriyor, MACD negatif ve hareketli ortalamaların neredeyse tamamı kaybedilmiş durumda. Fiyat bu bölgede destek bulamazsa 0,00002992 bölgesine kadar sarkabilir. Dip destek ise 0,00002383 dolar olacaktır. Yazı hazırlandığı sırada SHIB 0, 00003132 dolardan alıcı buluyor.

Solana (SOL)

Kasım ayındaki 260 dolar zirvesinden sonra Solana (SOL) artık nispeten güçsüz görünüyor. Yazı hazırlandığı sırada 176 dolardan alıcı bulan fiyat, piyasanın genel negatif görünümünden büyük ölçüde etkilendi. RSI nötr bölgenin bir miktar üzerinde ve alıcılar zayıfta olsa oyuna dahil oluyor. Fiyatın önünde 179 dolarlık bir hedef var bu bölge aşılabilirse 197 dolara kadar mini bir yükseliş dönemi yaşanabilir.

Nihai hedef ise 222 ve 264 dolar bölgeleri olacaktır. Yukarı yönlü son test 179 doların üzerinde sonuçlanmazsa 154 dolar dibini tekrar görebiliriz. En kötü senaryoda 136 dolar desteğinin çalışması bekleniyor. Yukarı yönlü beklentisi olan yatırımcıların 184 dolar direncini yakından izlemesi gerekir, bu bölgede kar satışları gelmesi mümkün.

Bitcoin (BTC)

CoinMarketCap 100’ün neredeyse tamamı, yalnızca iki istisna dışında negatif seyrediyor. Yearn.finance (YFI) yükselişinin sebebini bir önceki yazımızda açıklamıştık. Waves (WAVES) ise son yayınladığı duyuruyla yükselişe geçti. Coinglass verilerine göre, kripto para piyasalarında geçtiğimiz gün içinde yaklaşık 278 milyon dolar değerinde tasfiye gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) gün içinde 45.450 dolara kadar düştü. Son yaşanan düşüş yeniden 42.000 dolar testinin olma ihtimalini akıllara getirdi. Eğer piyasa yönünü yukarı çevirmezse 28.000 dolara kadar yeni bir yolculuğa çıkabiliriz. Eğer hatırlarsanız bu yılın ilk yükselişinden sonra da benzer bir senaryo izlemiştik. Kademeli şekilde geri çekilen fiyat uzun süre yukarı çıkamadı. Cılız atakların hepsi başarısız oldu, ancak yatırımcıların yükseliş umutları da 35.000 bölgesine gelinene kadar tükenmedi. Elbette o günlerde Çin FUD’u vardı. Bugün ne var? FED toplantısı da artık geride bırakıldı, balinalar ağırlıklı olarak satış yönünde pozisyon alırken küçük yatırımcılar kendilerini yükselişe hazırlıyor. Bu bölgeden hızlı bir geri dönüş veya yeniden diplere iniş. İkisi de muhtemel ve yatırımcıların her iki senaryoya da hazır olması gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar