X


Tecrübeli Fon Yöneticisi, Bitcoin’in Volatil Yapısının İyi Bir Şey Olduğunu Aktardı

Başarılı girişimci, volatiliteyi risk yönetiminde önemli bir özellik olarak görüyor.
18:30
11 Nisan 2021

Tecrübeli hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, lider kripto para birimi Bitcoin’in volatil yapısının piyasa için iyi bir şey olarak değerlendirdi. Ünlü isim, Bitcoin’in volatilitesi hakkında açıklamalarda bulundu. Buna göre başarılı girişimci, volatiliteyi risk yönetiminde önemli bir özellik olarak görüyor.

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Pal, lider kripto para birimi Bitcoin’in volatilitesi hakkında konuştu. Pal şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklar istikrarlı hareketlere eğilimli değildir. Bu bağlamda Bitcoin’in %500’e varan fiyat hareketlerine tanık olabiliriz.”

Volatilite Kötü Bir Şey Değil

Tecrübeli isim, yatırımcılara bakış açılarını değiştirmelerini teklif ederken volatilitenin kripto para birimleri için olumlu bir özellik olduğunu dile getirdi. Risk ve ödül stratejisinden bahseden Pal şunları kaydetti: “Bu dalgalanma olmadan yılda %230’luk  bileşik getiri elde edemezsiniz. Bu bağlamda volatilite sizin dostunuzdur.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin fiyatı, yalnızca 2021 yılında %113’ün üzerinde artış kaydetti. Bu da BTC’yi bu yıl finans piyasalarından en güçlü kazananlardan biri yapıyor. Bitcoin’in mevcut trendi, yükselişin devam ettiğini gösteriyor. Pal, kripto para piyasasındaki büyük dalgalanmalara rağmen Bitcoin’in hala baskın bir şekilde yukarı yönlü hareketine devam ettiğini aktardı.

Bitcoin’in Benimsenme Oranları Artıyor

Bitcoin’in halı hazırdaki boğa koşusu, finans kurumlarının ilgisini çekti. Daha doğrusu kurumlar buna kayıtsız kalamadı. Pal konu hakkında şu ifadelerde bulundu: “Herkes dahil olma peşinde ve oluyor. Buna uyum sağlamak için gerekli çalışmaları sürdürüyorlar.”

Raoul Pal, Bitcoin’i tarihte en iyi performans gösteren varlık olarak sınıflandırdı. Bununla birlikte kripto para piyasası hakkında regülasyon kararlarından bahseden Pal, bu düzenlemelerin minimum düzeyde olması gerektiğine inanıyor. Pal, minimum düzeydeki düzenlemelerin kripto para sektörüne daha fazla sermaye çekmeyi engellemeyeceğini aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar