reklamı kapat

Taklitçiler Tarafından Sahte Bakkt Platformu Kuruldu

Bakkt platformunu taklit eden dolandırıcılar yatırımcıların parasını almaya çalıştı.
23:00
8 Şubat 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Bir kişi ya da bir grup Bakkt platformunu ve yetkililerini taklit ederek yatırımcıları dolandırıcılık tuzağına çekmeye çalışıyor. Orijinal Bakkt yetkileri bakktplatform.io’nun kendileriyle alakalı olmadığını duyurdu.

Sahte Bakkt Platformu

Sahte internet sitesini açan kişiler tarafından dün birçok kişiye e-posta gönderildi. E-posta bir gmail hesabı (başlangıçta buradan kaybediyor) tarafından gönderilmişti. E-postada Bakkt platformunun 12 Mart’ta açılacağı, Bitcoin ve fiat piyasalarının birleştirileceği, en az sözleşme tutarının 1 BTC olduğu gibi farazi ifadeler yer alıyor.

E-posta aynı zamanda bakktplatform.io adresine de link içeriyor. Sayfada “kripto paraların geleceğine inanan” herkesin kayıt olması gerektiğine dair yazılar bulunuyor. Platform 50 milyon dolar toplamayı hedefliyor ve bunun 2. tur fon toplama seansı olduğunu belirtiyor. Ayrıca %27,5 gibi çok yüksek bir “garanti” dönüşü olduğunu belirten platformun güvenli olduğunu söylemek imkansız.  Şimdiye kadar dolandırıcıların herhangi birini ağlarına düşüremedikleri (an itibariyle site kapandı) Bitcoin adreslerine bakınca görülebiliyor.

Bakkt Platformu

İki hafta önce Bakkt yeni işe alımlara başladığını duyurdu. Önemli pozisyonlara alım yapmaya başlayan Bakkt’in yakın zamanda açılabileceği bekleniyordu. Bakkt’in başlatılması için bir defa tarih verildi, sonra bu tarih 24 Ocak’a ertelendi. Ancak şimdiye kadar Bakkt’ten ses çıkmadı. Bakkt’in kurumsal yatırımcılara yönelik fiziksel Bitcoin sözleşmeleri ilk açıklandığından bu yana heyecanla bekleniyor. Kimilerine göre uzun süredir devam eden ayı sezonunun sonlanmasında en büyük rollerden birini Bakkt gibi kurumsal yatırımcılara yönelik platformlar üstlenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.