Tahminlerinde Yanılmıyor: Ünlü Kripto Para Analisti, İki Altcoinin “Altını Çizdi”

Özet

  • Rager'a göre bu 2 altcoin rekor yükseliş yakalayabilir.
15:39
30 Mayıs 2021

Twitter üzerinde yüzbinlerce kişi tarafından takip edilen ünlü kripto para analisti Josh Rager, kripto para piyasasını kasıp kavuran panik bittiğinde bazı altcoinlerin yeniden önemli bir yükseliş elde edebileceğini düşünüyor.

MATIC ve LINK, Hızlı Toparlanabilir

Rager, kripto para sektöründeki paniğin yakın vadede biteceğini düşünüyor ve özellikle Layer 2 tabanlı projelerin panik bitince en hızlı yükselişe geçebilecek kripto paralardan olduğunu vurgulamakta. Son dönemde yükseliş ve Layer 2 denilince akla ilk gelen kripto para projesi ise tabii ki Polygon (MATIC) olarak biliniyor.

MATIC, Bitcoin fiyatının 44.000 dolardan 30.000 dolara kadar gerilediği haftanın devamında hızlı bir şekilde eski seviyesine yükselmişti. Rager şimdi ise tarihin tekerrür edeceğini ve Layer 2 çözümlerine olan ilginin diri kalacağını düşünmekte. Rager’a göre Layer 2 odaklı MATIC’in yanı sıra yükseliş elde edebilecek diğer kripto para projesi ise Chainlink (LINK).

Rager, Bu 2 Altcoine Dikkat

Analist, kabus gibi şeklinde nitelendirilecek düşüş haftası bitmeden yaptığı açıklamada, mevcut piyasada MATIC ve LINK’in fiyat hareketlerine maruz kalmak istediğini belirtti. İkisinin de daha önce kuvvet gösterdiğini belirten analist, düşüşlerden en hızlı toparlananlar arasında da bu ikilinin yer aldığını belirtti.

Analist, devamında gelen eleştirel yorumlara karşı ise 24 saat içerisinde  5,5 milyar dolar ve 3,5 milyar dolarlık ticari hacme ulaşan iki kripto parayı sadece “pump ve dump” için önermediğini vurguladı. Bu iki kripto paranın zaten sektörün “sağlam” projelerinden olduğunu ifade eden Rager, yükselişin ise kaçınılmaz olduğunu düşünüyor.

Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Chainlink fiyatının son durumuna bakıldığında da Rager’ın haklı çıktığı söylenebilir. LINK, son 24 saat içerisinde %6 yükseldi ve 7 günlük grafikte %22 yükselişe ulaşmayı başardı. Öte yandan bunun iki sıra altında yer alan MATIC’in toparlanması çok daha hızlı ve sert oldu.

MATIC, son 24 saat içerisinde %10 yükseliş elde ederek 1 haftalık grafiğini %60 yükselişle kapatmayı başardı. Tabii ki bu toparlanmada lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 24 saat içerisinde %2,7 yükseliş elde etmesinin de etkisi büyük. BTC fiyatı, likiditenin bir hayli azaldığı hafta sonlarındaki düşüşünü şu an için noktalamış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar