X


Şükran Günü, Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?

Ünlü analist John Bollinger, Şükran Günü ile kripto para piyasasının artışa geçeceğini ifade etti.
12:00
26 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bollinger Bands göstergesinin arkasındaki önde gelen teknik analist John Bollinger Ekim ayının ortasında yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in (BTC) “head fake” olarak adlandırılacağını belirtmişti.

“Head Fake”

“Head fake, bir menkul kıymet fiyatının bir yönde bir hamle yapması, ancak daha sonra rotayı tersine çevirmesi ve ters yönde hareket etmesi” olarak tanımlanır.

Bollinger bu açıklamasını yaptıktan iki hafta sonra head fake gerçekleşti. Bitcoin öncelikle 7.300 dolara düştükten sonra günlük olarak 10.500 dolara çıkarak %43’lük artış sergilemiş oldu. Bitcoin’in yaşadığı son düşüşü ise bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bollinger yaptığı son açıklamalarda Bitcoin ve kripto para piyasasının bundan sonra nasıl hareket etmesini beklediğini ifade etti. Analistin bir önceki tahminin isabetli olması göz önüne alındığında bu açıklamalar önemli sayılabilir…

Fiyatlar Artışa Geçebilir

Tanınmış teknik analist, “Şükran Günü” etkisiyle kripto para piyasasında yakın zamanda pozitif hareketlerin yaşanabileceğini ifade etti ve bu tahminini teknik göstergelerle destekledi.

Öte yandan Hollanda merkezli kripto para yatırım şirketinin yöneticisi olan Marcel Burger geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, yaşanan %20’lik düşüşe rağmen Bitcoin teknik göstergelerinin çok güçlü olduğunu ifade etmişti.

Burger yaptığı açıklamalarda, teknik göstergelerin boğa sinyalleri verdiğini dile getirdi. Eğer Burger’ın tahminleri gerçekleşirse, 2020 başlarında Bitcoin beş haneli rakamlara geri dönebilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar