X

Statis CEO’su: Bitcoin (BTC) Kurumsal Yatırımcı FOMO’sunu Başlatabilir

Bitcoin fiyatı yükseliş için kurumsal yatırımcıyı bekliyor.
20:11
9 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 6 Kasım tarihinde 15.829 dolar seviyesini bile geçerek yıllık bir rekora imza attı. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise Koronavirüs aşı haberinden sonra yaşadığı düşüş ile 15.245 dolar seviyelerine kadar çekildi. Ancak uzman isimler bu düşüşün geçici olduğunu belirterek aslında kurumsal FOMO’nun henüz başlamadığını ancak başlamak üzere olduğunu belirtmekte.

Statis CEO’su Gregory Klumov konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatında yakında kurumsal FOMO’nun başlamasına tanıklık edilebileceğine değindi. Forklong ile yaptığı röportajda BTC hakkında önemli açıklamalar yapan Klumov, TWAP olarak bilinen bir algoritmaya göre yüklü BTC alındığının altını çizdi.

bitcoin

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

TWAP, genellikle belirli ve kısıtlı bir süre içerisinde portföy oluşturmak veya yatırım yapmak isteyen kurumsal müşteriler tarafından kullanılan bir algoritma olarak biliniyor ve son aylarda BTC’nin bu algoritma sayesinde ciddi fon ile yatırımcı çektiği söylenebilir. Nitekim son aylarda resmi olarak BTC aldığını açıklayan firmalar da bunun en büyük kanıtı.

Kurumsal Yatırımcı Bitcoin Alıyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği Square ve bir zamanlar Bitcoin düşmanı olan Michael Saylor’ın şirketi MicroStrategy yüklü BTC alımı yapan şirketlerden sadece ikisi olarak biliniyor. Buna ek olarak resmi açıklama yapmayan çok fazla şirketin daha olduğu söylenebilir.

Tanınan kripto para analisti Willy Woo da son zamanlardaki fiyat artışının tamamen kurumsal yatırımcılardan kaynaklanıyor olduğunu vurguladı. Glassnode’un sunduğu verileri aktaran Woo, “akıllı paranın” Bitcoin sektörüne aktığını ifade etti.

Lider kripto para biriminin son dönemde kurumsal yatırımcının desteğini aldığı açık olsa da 16.000 doların üstüne çıkılamaması her şeyi daha da belirsizleştiriyor. BTC fiyatının kritik direnç ve 20.000 dolar öncesi son zorluk olarak bilinen 16.000 dolar direnç noktasını kırması ise gerçekten sektör için her şeyi değiştirebilir.  Bitcoin koronavirüs aşı haberinden sonra özellikle böyle bir yükselişe ciddi anlamda ihtiyaç duymakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar