X

Sosyal Medya Devi, Solana Blockchain’ini Seçti!

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri, merkezi olmayan sosyal medya oluşturmak için Solana’yı tercih etti.
19:20
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Solana blok zincirini kullanarak bir tür merkezi olmayan sosyal medya oluşumu için yatırım yapacak.

Reddit’ten Solana Hamlesi

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal ile gerçekleştirdiği görüşmeler sırasında yaptığı açıklamalarda, “Burada olmamın nedenlerinden biri, Solana üzerine inşa edilen bir sonraki sosyal medya oluşumuna yatırım yapmak için 50 milyon dolar ayırdığımızı duyurmak.” sözlerini kullandı.

Sohbet sırasında Ohanian, 50 milyon doların yeterli olmadığını ve planları dahilinde fonu 100 milyon dolara çıkarmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu açıklamalar, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried‘in blok zincirinde sosyal medya oluşturmanın kesinlikle çok büyük bir adım olabileceğini söylemesinden bir gün sonra geldi. Bankman-Fried, konuşması sırasında, merkezi olmayan sosyal medyanın birçok önemli noktayı çözebileceğini iddia etmişti. CEO, devasa kullanıcı tabanlarına sahip önceden var olan sosyal medya sitelerine dikkat çekti ve bu sitelerle entegrasyonların DeFi‘yi milyonlarca kullanıcıya ölçeklendirmeye yardımcı olabileceğini belirtti.

Merkezi Olmayan Sosyal Medyalar

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook’un yapmış olduğu isim değişikliği de büyük ses getirmişti. Ohanian’ın açıklamaları da merkezsiz sosyal medya söylemleri ve girişimlerinden hemen sonra gelmiş oldu.

Son zamanlarda pek çok teknoloji şirketi metaverse ve DeFi alanında yatırımlar yapıyor ve bu da gelecek ile ilgili bizlere ipuçları veriyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar