f Son Dakika: Worldcoin’e Soruşturma! WLD Token Risk Altında! › COINTURK

Son Dakika: Worldcoin’e Soruşturma! WLD Token Risk Altında!

Özet

  • Birleşik Krallık ve Almanya tartışmalı kripto projesini soruşturuyor.

  • Worldcoin biyometrik verilerin saklanmadığını iddia ediyor.

  • Yakında soruşturmaların davaya dönmesiyle WLD Token negatif performans gösterebilir.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
20:08
31 Temmuz 2023

Binance listelemesinin ardından geçtiğimiz hafta gündem olan WLD Token beklendiği gibi büyük ölçüde risk altında. Yatırımcıları geçtiğimiz günlerde gelecek davalar konusunda uyarmıştık. Beklenen oluyor ve Worldcoin soruşturmaları hız kazanıyor. Son soruşturma haberi Almanya’dan gelmişti. Geçtiğimiz hafta da Birleşik Krallık soruşturma başlatmıştı.

İçerik Rehberi

Worldcoin (WLD) Son Dakika

Reuters’ın haberine göre Bavyera Eyaleti Veri Koruma Denetleme Ofisi, hassas verilerin nasıl kullanılabileceğine ilişkin endişeler nedeniyle geçen yıldan bu yana Worldcoin kripto projesini inceliyor. Reuters’ın aktardığına göre düzenleyici kurumun başkanı Michael Will şunları söyledi;

“Bu teknolojiler ilk bakışta anlaşıldığı üzere finansal bilgi aktarımı ve güvenliği konusunda ciddi sorunlarla karşı karşıya.”

Bavyera düzenleyici kurumu, Avrupa Birliği veri koruma kuralları kapsamında Worldcoin‘i inceleyen başlıca otoritedir. Will, kullanıcıların Worldcoin’in hassas biyometrik verilerini nasıl kullandığı konusunda “yeterli ve açık” bilgiye sahip olup olmadıkları gibi bir başka önemli riskin de rıza olduğunu sözlerine ekledi.

Worldcoin‘in ana şirketi Tools for Humanity’nin ülkede bir yan kuruluşu olduğu için Alman yetkililer Kasım ayından bu yana Worldcoin’i araştırıyor. Fransız ve Birleşik Krallık düzenleyicileri de Worldcoin’in özel veri toplama ve kullanımını inceledi. Yakında soruşturmaların davaya dönme ihtimali yüksek görünüyor.

WLD Coin fiyatı soruşturmaların da baskısıyla beklenen performansı gösterebilmiş değil. İkinci gün itibariyle fiyat 2,5 dolar direncini aşamıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI