X


Son Dakika! Ünlü Milyarder George Soros Bitcoin Yatırımı Yapacak

Son dakika haberine göre Soros Yatırım Fonu Bitcoin ticaretine yeşil ışık yaktı
21:41
30 Haziran 2021

Soros Fon Yönetimi şirketinin (Soros Fund Management) baş yatırım sorumlusu Dawn Fitzpatrick şirketin, Bitcoin ve diğer altcoin yatırımları yapmasına yeşil ışık yaktı. Son haftalarda bu konuyla ilgili daha ciddi adımlar atıldığını söyleyen TheStreet haberine göre Soros Fon yakında resmi ağızdan bunu doğrulayabilir.

Soros Kripto Paralara Yatırım Yapmayı Değerlendiriyor

Dawn FitzPatrick tarafından mart ayında yapılan açıklama şirketin kripto paralarla zaten ilgilendiğini gösteriyordu. Kripto paraların yeni bir “bükülme noktasına” girdiğini açıklayan FitzPatrick bir süredir kripto yatırım konusunu değerlendiriyor.

Şirketle ilişkili kişilere dayandırılan bu haberde Soros Fund Management tarafından özellikle Bitcoin ticaretine sıcak bakıldığı söyleniyor. Üstelik bu sadece Bitcoin ile de sınırlı kalmayabilir. George Soros’un aile şirketi olan Soros Fund Management Ethereum, Litecoin ve diğer altcoinlere de yatırım yapabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

George Soros bundan üç yıl önce Bitcoin’i “balon” olarak nitelendirmişti. Üstelik bu açıklama Bitcoin’in o dönem ATH noktasına ulaştığı günlere denk düşüyordu.

Ancak hatırlamakta fayda var, George Soros her zaman oluşmakta olan balonlara yatırım yapmakla övünüyor. Hatta “bir balon oluştuğunu gördüğümde ateşe daha fazla odun atarak onu satın alıyorum” diye bir sözü bile bulunuyor. Eğer 2010 yılında Altın’a yaptığı yatırımdan ders aldıysa Soros ciddi bir zirve görmeden kripto varlıklarını satmayacaktır.

Soros Fon Yönetimi (Soros Fund Management)

Özel bir yatırım şirketi olan SFM Amerika merkezlidir. Şirketin yaklaşık 51 yıllık bir geçmişi bulunuyor ve George Soros tarafından yönetiliyor. Quantum Emerging Growth Partners C V, SFM UK Management LLP gibi alt şirketlere sahip olan grup birçok farklı alanda yatırımlarda bulunuyor.

Şirketin hali hazırda yönetiminden sorumlu olan isim David Milich yaklaşık 4 yıldır birçok görevi birlikte yürütüyor.

Şirketin kurusu olan George Soros Macaristan ve ABD vatandaşlığı olan bir yatırımcıdır. Kişisel servetinin yaklaşık 9 Milyar dolar olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar