X


Son Dakika: Önce Vitalik, Şimdi Elon Musk’tan Kötü Haber: BTC Fiyatı Düşüşe Geçti

01:54
13 Mayıs 2021

Kripto para piyasası son dönemdeki yükselişlerine bugün üst üste gelen kötü haberler ile resmen son vermiş gibi gözüküyor. İlk olarak Vitalik Buterin’in köpek temalı kripto paraları satması ve milyarlarca dolarlık ETH’ye önemli kurumlara bağışlaması ile başlayan düşüş, şimdi ise Elon Musk cephesinden gelen haber ile güç kazandı.

Tesla, Bitcoin Ödemelerini Durdurdu

Vitalik Buterin, sektöre yeni giren ve DOGE kopyası olarak görülen kripto paraların kendisine gönderilmesine son verdi. Buterin’in cüzdanına gönderilen milyarlarca dolarlık AKITA, SHIBA ve DOGELON gibi birçok kripto para bugün bizzat Buterin tarafından satıldı ve elde edilen fonlar hayır kurumlarına gönderildi.

Bu haber henüz piyasa tarafından tam olarak sindirilmemiş durumdayken şimdi ise kötü bir haber Elon Musk’tan geldi. Elon Musk, çevreye verdiği zarar nedeniyle Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabulünü durdurduğunu vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tesla’dan Çevre Dostu Kripto Para Vurgusu

Tesla ilk olarak 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapmış ve daha sonraki aylarda BTC ile ödeme kabul edeceğini açıklamıştı. Ödeme olarak alınan BTC’lerin ise itibari paraya çevrilmeyeceği açıklanmıştı. Elon Musk’ın şimdi yaptığı yeni açıklama ile ödemelerin durdurulması ise Bitcoin’in fiyatının 52.000 dolara kadar gerilemesine yol açtı.

Elon Musk, kripto paraların geleceğine inandıklarını vurguladıktan sonra ise bunun çevreye çok büyük zarar verdiğini belirterek BTC ödemelerini resmen durdurduklarını ve artık bunun için sürdürülebilir enerji odaklı önlem alındığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar