X


Son Dakika: BtcTurk Hakkındaki İddialara Jet Açıklama!

Kripto para düzenlemeleriyle ilgili dolaşıma sokulan bir iddia BTCTürk'ü hedef almaya başladı. Kısa süre önce Kerem Tibuk konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
22:38
13 Eylül 2021

Birkaç gündür bazı sosyal medya kullanıcıları yerli kripto para borsalarıyla ilgili önemli iddialar paylaşıyordu. Bugün dolaşıma giren ve “duyum” denilerek paylaşılan konu ise BtcTurk borsasının yurt dışındaki borsalara kripto para gönderimini engellemek istediğiyle ilgiliydi. Yerli yatırımcıların aleyhine şekilde, yurt dışındaki borsalara kripto para transferlerinin engellenmesi ve Türkiye’deki düzenleyicilere bu şekilde tavsiyeler verildiği konuşuluyordu. Kısa süre önce BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk iddialara yanıt verdi.

Yasaklara Karşıyız

Tanınmış sosyal medya fenomenlerinin iddialarına Kerem Tibuk cevap verdi. Bu tarz çalışmalar içinde asla olmadıklarını ve olmayacaklarını söyleyen Tibuk dolaşıma sokulan iddiaları “yalan” olarak nitelendirdi.

“Bol takipçili sahtekarın teki, BtcTurk yabancı borsalara engel getirilmesini savunuyor diye bir yalan atmış ve bir sürü etkileşim almış.  Ben de küçük bir açıklama yapayım dedim”.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Diyerek bir açıklama yayınlayan Kerem Tibuk kripto para ekosistemini desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Yatırımcıların dilediği borsada işlem yapabileceğini söyleyen Tibuk, müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

“Biz hep uzun vadeli düşündük ve kısa vadede para kazanmak yerine, sektörün prestijini korumaya çalıştık ve diğer birçok yerli borsaya da örnek olduk. Zamanında bir sürü yabancı site gibi davransaydık bu işler bu ülkede çoktan yasaklanmıştı.”

BtcTurk ülkemizde 2013 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Yasaklar Kimseye Kazandırmaz

Gelecek regülasyonlarla ilgili önemli uyarılarda bulunan Tibuk, yasakların kimseye faydası olmayacağına inanıyor. Uzun vadeli hedefleri doğrultusunda sektörün prestijini korumaya çalıştıklarını söyleyen BtcTurk Kurucusu diğer borsalara örnek olmak için çalıştıklarını söylüyor.

Bugün direkt olarak BtcTurk adıyla dolaşıma sokulan iddia birkaç gündür konuşuluyordu. İddiaya göre yerel düzenleyiciler gelecek düzenlemelerle ilgili borsalardan tavsiyeler aldı. Tavsiye alınan borsalardan biri ise vatandaşların sadece yerli borsaları kullanmasını sağlayacak bazı önerilerde bulundu. Yurt dışındaki borsalara kripto transferinin engellenmesinin ülkeye katkı sağlayacağını savunan yerli borsa gündem de ciddi yer buldu. Şimdilik bu iddiaların ne denli gerçek olduğu bilinmiyor ancak konuyla BtcTurk’ün ilgisinin olmadığı kesinleşti.

Kerem Tibuk’a hakaret ederek asılsız şekilde BtcTurk’ü karalayan fenomen bu açıklamadan payını düşeni aldı. Tibuk tarafından “bol takipçili sahtekar” olarak tanımlanan sosyal medya fenomenine sert bir cevap verildi.

“Bunlar misketle oynarken biz bu işi yapıyorduk dolayısı ile böyle bir yasağın pratikte bir işe yaramayacağını en iyi biz biliriz. Ayrıca, sığ tahtalı shitcoin kovalayan veya kaldıraçlı işlemlerle bir günde zengin olmaya çalışan kumarbazlar bizim hedef kitlemiz değil”.

Sosyal medya ciddi anlamda asılsız haberlerin üretim merkezi oldu. Bu yüzden teyit edilmemiş ve duyumdan öteye geçmeyen haberlere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar