X


Son Dakika: Binance’ten 300 BTC Fidye İstiyorlar

KYC verileri karşılığında Binance’ten 300 BTC istiyorlar...
11:19
7 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance borsasıyla ilgili bir süredir KYC verilerinin sızdırıldığına dair söylentiler vardı. Borsa CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz dakikalarda konuyla ilgili araştırmalar yaptıklarını ve söylentilerin doğru olmadığını iddia etmişti.

KYC Verileri Sızdı Mı?

Ancak Binance’in resmi web sitesi üzerinden yaptığı son açıklama CEO’nun açıklamasının tam tersi yönde…

Borsa resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kimliği belirsiz bir bireyin Binance KYC verilerine benzerlik gösteren 10.000 fotoğrafı saklamak için 300 BTC talep ettiğini, bizi tehdit ve taciz ettiğini bildirmek istiyoruz. Bu durumu hala yasal düzeyde araştırıyoruz. İşbirliği yapmayı reddettikten ve zorbalıklarına devam ettikten sonra kişisel veriler medya kuruluşlarına ve halka dağıtılmaya başladı.

Binance yaptığı açıklamada dağıtılan verilerin sistemdeki verilerle tutarsızlıklar sergilediğini ve internette dolaşan belgelerin borsanın resmi filigranını içermediğini ifade ediyor. Dolayısıyla borsaya göre, verilerin Binance KYC verileri olduğunu kanıtlayan bir durum söz konusu değil. Bununla beraber borsa, güvenlik birimlerinin bu görüntülerin kaynağını bulmak için oldukça sıkı bir şekilde çalıştığını da ekledi.

Borsa resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, ilk incelemelerde görsellerin hepsinin 2018 Şubat ayına ait olduğunu ifade ediyor. Binance daha fazla bilgiye ulaşmak için üçüncü taraflarla çalışmaya başladıklarını ve müşterilerini sürekli bilgilendireceklerini de yaptığı açıklamalarda belirtiyor.

“Güvenlik Önceliğimiz”

Borsa son olarak yaptığı resmi açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

Lütfen kullanıcılarımızın gizliliğini korumanın ve borsadaki fonlar da dahil olmak üzere sistemlerimizin güvenli kalmasının önceliğimiz olduğunu unutmayın. Kullanıcılarımızın bilgilerinin güvenliğini sağlamak için sayısız önlem alıyoruz ve topluluğumuza hizmet ederken en yüksek derecede şeffaflığı korumaya devam ediyoruz.

Borsanın açıklamasının tamamına buradan ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar