Son Dakika! Binance Sistemindeki USDT Hatası Türk Yatırımcının İşine Yaradı! Fark Yüzde 5!

Özet

  • Binance için kritik bir gün yaşanıyor.

  • USDT alımlarında 2 fiyat ortaya çıktı.

  • Kredi kartı ile yapılan işlemlerle nakit alım arasında fiyat farkı bulunuyor.
13:06
14 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz dakikalarda ortaya çıkan ve hala devam eden bir Binance sistem açığı Türk yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Dolar kuru üzerinde büyük fiyat hareketliliğinin yaşandığı şu son günlerde USDT’de yüksek seviyelerden işlem görmeye devam ediyordu. Sistem üzerinden USDT almak isteyen yatırımcıların karşılarına çıkan durum ise onları şoka uğrattı.

Binance Üzerinde Alım Fırsatı

Sisteme giriş yapan ve yatırım yapacakları tutarı belirleyen kişilerin karşısına 2 farklı fiyat çıktı. Bu fiyatlara göre kredi kartı veya Google Pay ile alım yapmak isteyen kişiler nakit olarak alım yapmak isteyen kişilerden %5 oranında daha fazla USDT alma şansı yakaladılar.

Konu ile ilgili bir açıklama hala yapılmazken bu durumu fırsat bilen yatırımcıların işlemlere devam ettiği bildirildi. Saat 13.06 itibariyle paylaştığımız sorun saat 17.24 itibariyle devam ediyor. Hala konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil.

15 Mayıs tarihinde konu ile ilgili bir değişiklik yaşanmış görünmüyor. Detayları araştırılan konu ile yapılan araştırmalarda her hangi bir açıklama görülmemekte. Durumun yatırımcılar adına ne gibi sonuçlar doğurabileceği ise ilerleyen zamanlarda kendisini gösterebilir.

Olayın Sırrı Çözüldü

Konu ile ilgili paylaşılan kullanıcı deneyimleri şaşkınlık yarattı. Kimi kullanıcılar denediklerinde hesaplarının askıya alındığını paylaşırken kimileri işlemin gerçekleşmediği yönünde açıklamalarda bulundular.

Risk kontrolleri sebebiyle bu işlev şu anda hesabınızda kullanılamıyor. Mevcut olan diğer hizmetleri deneyebilir veya para çekme hizmetine geçebilirsiniz uyarısıyla karşılaşan kullanıcılar umduklarını bulamamış görünüyorlar.

En ilginç olanı ise gözden kaçırılan banka komisyonları oldu. Arada bulunan fark sebebiyle bankaların görünen farktan daha büyük komisyon kesintileri uyguladığı yine kullanıcılar tarafından paylaşılan bir diğer şey oldu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI