X


Son Dakika: Beklenen Oldu! Binance Coin (BNB) Yakımı Gerçekleşti!

Daha önce 15-18 Temmuz arasında yapılacağı söylenen BNB yakımı biraz önce gerçekleşti!
19:04
18 Temmuz 2021

Düzenli olarak yapılan Binance Coin yakımı için 15-18 Temmuz tarihlerine işaret edilmişti. Bugün beklenen oldu ve biraz önce 1.296.728 adet BNB yakıldı. Toplam değeri 390.855.150 USD olan coinlerin, arzı daraltmak için yakıldığı biliniyor. Bu haber BNB fiyatının bir tepki verdiğini söyleyemeyiz çünkü birkaç gündür zaten bu haber fiyatlanıyordu.

Binance Coin Yakımı Gerçekleşti

Biraz önce Binance CZ tarafından yapılan duyuruyla coin yakım işleminin tamamlandığını görüyoruz. Güncel BNB fiyatı 300,87 dolar seviyesine kadar geriledi.  Hafta içinde yakımı fiyatlayan Binance Coin (BNB) Bitcoin’in olumsuz havası sebebiyle iyi bir yükseliş yakalayamadı.

Tutulan 16 Milyon adet Binance Coin (BNB)’nin ise kilidi açıldı. Şirket bu varlıkları daha önce teknik incelemesinde duyurduğu üzere takımın adresine taşıdı. Binance takım adresine taşıdığı varlıkları belli zamanlarda yakarak arzı daraltıyor. Böylece BNB fiyatı az bulunurluktan kaynaklı olarak değer kazanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Yakımları

Son olarak Nisan 16 tarihinde “burn” işlemi yapan Binance yaklaşık olarak 600 Milyon dolar değerinde 1.1 Milyon adet BNB yakmıştı. Bu yakım işlemleri yılda 4 defa yapılıyor. Örneğin Nisan ayı içinde yapılan yakım Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsıyordu. Her çeyrekte yakım yapan Binance 16. Çeyrek yakımını gerçekleştirdi.

Yani yılda ortalama 4 Milyon adet BNB yakılıyor, yok ediliyor ve arz daraltılıyor. Bu durum uzun dönem yatırımcıları için harika, toplam arzın yılda %2’si ortadan kayboluyor. Uzun vadeli yatırımcı için bu rakam 10 yılda %20’nin üzerinde demektir. Yani fiyat sabit dahi kalsa elindeki varlık her yıl %2 daha az bulunuyor olacak. Üstelik BNB her yıl ortalama %300-500 arasında yükseliş yapıyor. Dip fiyatlar üzerinden dahi hesaplansa bu uzun vadeli yatırımcı için zengin olmak demektir.

Elbette Binance Coin (BNB) ve Binance borsası için 10 yıl hayatına devam edeceğine dair bir garanti bulunmuyor. Ancak unutmamak gerekir, Binance hali hazırda küresel ölçekte işlem hacmi anlamında en büyük borsadır.

Elbette hiçbir paylaşımımız yatırım tavsiyesi içermemektedir. Değerlendirmelerinizi kendi araştırmalarınız sonucu yapmanız ve yatırıma bu şekilde karar vermeniz gerekir. Unutmayın kripto para piyasaları son derece riskli bir alandır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar