X

Solana’daki (SOL) Güncel Teknik Görünüm!

Bitcoin'deki değer artışı, altcoin piyasasını etkileyerek bazı kripto paralarda yüksek fiyat artışlarına sebep oldu. Solana da bu artışla beraber, konsolidasyon kanalından çıkarak yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetti.
20:35
21 Ekim 2021

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini aşması ile beraber, Solana‘da (SOL) da yüksek bir fiyat artışı kaydedildi.

Gün İçerisinde Ciddi Bir Fiyat Artışı Kaydedildi

Solana ağının yerel tokenı olan SOL, 21 Ekim’de yatırımcıların odağını lider kripto para BTC’den altcoinlere kaydırması ile bir yükseliş ivmesi kazandı. SOL, yüksek fiyat performansı göstererek ciddi bir değer artışı kaydetti ve 190 dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Solana’nın kaydettiği 194 dolar fiyat seviyesi, 11 Eylül’den bu yana kaydedilen en yüksek seviye oldu. Bu yükseliş hareketinin ardından SOL, bir miktar düzeltme hareketi yaparak tekrardan 181 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Bitcoin’deki Artış Altcoinleri de Etkiledi

20 Ekim’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini aşması ile beraber, altcoin piyasasındaki fiyat artışları da tetiklendi. Örneğin Ethereum (ETH), 20 Ekim’de %7’den fazla bir değer artışı kaydederek 4.170 dolar seviyelerine yükseldi. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, 21 Ekim’de ise tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı ve 4.360 dolar seviyelerine ulaştı. Yeni zirvesinden bu yana ETH, yalnızca ortalama 200 dolarlık bir değer kaybı ile 4.140 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin ise %3,5’tan fazla bir düzeltme yaparak 65.000 doların altına düştü. Sonuç olarak, ETH/BTC paritesi %5’ten fazla artarak 0,06289 BTC’ye ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Benzer şekilde SOL’un da son iki gündeki ABD doları karşısındaki performansı Bitcoin’den daha iyiydi. Bu, SOL/BTC’nin 21 Ekim’de %8’den fazla artarak 0.0026772 BTC‘ye ulaşmasına neden oldu.

SOL’deki Teknik Görünüm

Solana’nın son günlerde kaydettiği değer artışları, bir süredir devam eden konsolidasyon kanalından çıkış hareketi olarak ortaya çıktı. SOL, Ağustos-Eylül döneminde, %200’den fazla bir yükseliş yaptıktan sonra bir süre yatay seyrederek konsolide olmaya başladı. Ancak yaptığı bu yukarı yönlü fiyat hareketleri ile SOL, yatay kanalı yukarı yönlü kırıp tekrardan bir yükseliş ivmesi kazandı.

Analistler, SOL için kritik destek noktasının 145 dolar seviyeleri olduğunu ve yükselişin devam etmesi durumunda Solana’nın eski zirvesini aşabilmesi adına kısa vadeli düzeltmeler esnasında bu 145 dolar seviyesini koruması gerektiğinin oldukça kritik olduğunu dile getiriyor.

Yazının yazıldığı esnada SOL, CoinMarketCap verilerine göre 55,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 181 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar