X


Solana (SOL), Ripple (XRP), Holo (HOT) ve BitTorrent (BTT) Fiyat Tahminleri!

Solana (SOL), Ripple (XRP), Holo (HOT) ve BitTorrent (BTT) grafiklerinin güncel değerlendirmesi ve önemli seviyeler!
00:00
4 Eylül 2021

Bitcoin (BTC)’in gün içindeki göz kamaştırıcı performansıyla birlikte altcoinler yükselişine devam ediyor. Özellikle bazıları son derece kritik seviyelere geldi. Bitcoin fiyatı Binance borsasında halen 50.000 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Solana (SOL), Ripple (XRP), Holo (HOT) ve BitTorrent (BTT) için güncel fiyat tahminlerine göz atalım.

Solana (SOL)

Uzun süredir ayılar belli seviyeleri dirence çevirmeye çalışıyor. Son olarak 130 dolarda ısrar ettiler ancak NFT ile patlayan talep bunu da yıktı geçti. Solana (SOL) bugün %12 yükselişle 143 doların da üzerine çıktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Psikoloji sınır olan 100 dolardan fiyat uzaklaşmaya devam ediyor. Üstelik bugün testi yapılan 150 dolar henüz imkansız değil gibi görünüyor. RSI 88’in üzerine çıktı bu uzun süredir devam eden aşırı talebe işaret ediyor. Talebin gevşemesi ve 150 dolar testlerinin başarısız olması halinde 115 dolara kadar hızlı bir geri çekilme yaşanabilir.

İlk durak olan 150 doların aşılması fiyatı hızla 166 dolar çıkarır oluşan FOMO daha yukarılara iğne atılmasına da sebep olabilir. Ancak şişen RSI’ı dikkate alarak yakın zamanda bir düzeltmenin gelebileceğini de gözden çıkarmayın. Fiyatın 22 dolardan bu yana başlattığı ralli %680’e ulaştı.

Ripple (XRP)

Dün itibariyle düşüş çizgisinin üzerine çıkmayı başaran Ripple (XRP) fiyatı yeniden umut vaat ediyor. SEC davasıyla birlikte uzun süredir baskılanan fiyat devam eden duruşmalara rağmen ufakta olsa bir ralli yapabilir. Satıcılar fiyatı yeniden düşüş trendinin altına çekmek istiyor ancak hacim buna izin vermiyor.

XRP’nin kısa vadede 1,35 direncini test etmesi beklenebilir. Ayıların güç kazanması veya testlerin başarısız olması fiyatın 1,35 ile 1,05 arasında konsolide olmasına sebep olacaktır. Elbette burada Bitcoin (BTC)’in hareketleri de belirleyici olacak.

RSI nötr bölgenin üzerine çıkmayı başladı. Mevcut talep aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor. Fiyatın 1,35 seviyesini güçlü biçimde kırması 1,66’ya kadar ufak bir ralli başlatabilir. Yeniden düşüşün başladığını söyleyebilmek için 1,05 dolarda kalıcı bir XRP fiyatı görmemiz gerekir.

Holo (HOT)

Grafikte bir süredir boğalar güç kazanıyor. RSI nötr seviyenin üzerinde ve mevcut fiyattan dolayı hareketli ortalamalar yükselişin devam edebileceğini söylüyor. Fiyat kısa süre önce 0,0135 seviyesinden ret yedi ancak 0,0123’ten dönen Holo (HOT) yeniden bu rakamı test edebilir.

HOT için 0,013 dolar kalıcı biçimde kırılmadan yükselişten söz etmek pek mümkün görünmüyor. Eğer yükseliş devam ederse 0,0165 ve 0,020 hedeflerinde kademeli kar satışları olacaktır. Aşağı yönlü olarak 0,01 güçlü destek ve yerini koruyor, düşüşün başlaması halinde bu rakamın sıkı takip edilmesi önemli ve buradan aşağı salması güçlü bir düşen trende işaret eder.

BitTorrent (BTT)

Güncel olarak 0.004895 dolardan alıcı bulan BitTorrent (BTT) bugün %4’e yakın yükseliş gösterdi. Biraz da Bitcoin (BTC) hareketine bağlı olarak BitTorrent (BTT) alıcılarının arttığını görüyoruz. RSI nötr seviyenin biraz üstüne çıktı ve mevcut fiyata göre hareketli ortalamalar yükseliş sinyali gönderiyor.

Bugün yakılan güçlü alış mumu fiyatın Nisan seviyelerine dönme ihtimalini artırdı. 0.0062 seviyesine kadar ani yükselişler görebiliriz. Bu direnç aşılırsa kademeli olarak 0,0092 ve 0,0111 dolar görülebilir. Ancak fiyatın Temmuz sonuna göre %200’den fazla arttığını unutmamak gerekiyor. Bitcoin fiyatı geri çekilirse yeniden 0,0018’li rakamları görebiliriz. Destek olarak 0,004030 kritik görünüyor, burayı yakından takip etmek faydalı olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar