f Şirket Ortağından Kritik Açıklama! XRP, Gemini Borsasını SEC'in Hedefi Mi Yaptı? › COINTURK

Şirket Ortağından Kritik Açıklama! XRP, Gemini Borsasını SEC’in Hedefi Mi Yaptı?

Özet

  • XRP, Gemini borsasında yeniden listelendi.

  • Tyler Winklevoss, Amerika'nın kripto için net kurallara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

  • Tyler Winklevoss, SEC başkanı Gensler'i eleştirdi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
04:00
12 Ağustos 2023

Kripto para dünyası denildiğinde akıllara gelen şeylerin başında gelen bir olay bulunuyor. Ripple-SEC davası belki de konu ile alakası olmayan insanların bile en azından bir kere duyduğu bir olay olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Ripple’ın geçtiğimiz günlerde kazandığı büyük zaferin ardından listeleme haberleri birbiri ardına gelmiş ve son olarak da yerel kripto parası olan XRP‘nin Gemini borsasında listelenmesiyle sonuçlanmıştı.

Gemini SEC’in Hedefinde

XRP’nin kripto borsası Gemini’de yeniden listelenmesi vesilesiyle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto piyasasına yönelik tutumu nedeniyle hedef alındı. Cuma günü, Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, kripto için kural koyma konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nin daha iyisini hak ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz gün ise XRP’nin, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın ardından Gemini borsasının üç yıllık bir aradan sonra token’ı yeniden listelediğini bildirmiştik. Tüm bu yaşananların ardından SEC’in tutumunun borsalara karşı daha sert olup olmayacağı ise bir soru işareti olarak belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Winklevoss, Gary Gensler’i Suçladı

Platformda yeniden listelenen token vesilesiyle tepki gösteren Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Gensler’i kripto karşıtı yaptırım eylemlerine başvurduğu için ağır bir şekilde eleştirdi. SEC’in herkese dava açtığı bir dönemde net kuralların sağlanmadığını belirtti.

$XRP artık Gemini’de mevcut. Buraya nasıl geldiğimizi not etmek önemlidir. SEC, kripto için net kurallar oluşturmak yerine herkesi dava etme yoluna gitti. Ripple’a karşı açtığı davayı kaybetti ve Gary Gensler bunu yapmayınca bir yargıç netlik sağladı. Amerika daha iyisini hak ediyor.

Gemini borsasında XRP, USD, GBP, EUR, CAD, SGD, HKD ve AUD olmak üzere yedi fiat para birimiyle alım satım için kullanılabilir durumda. Bu arada XRP fiyatı, ABD merkezli kripto borsaları Coinbase ve Kraken’in token’ın derhal yeniden listeye alındığını duyurduğu 13 Temmuz 2023’teki Ripple davası Özet Kararı’nın ardından ulaştığı son zirvelere kıyasla istikrarlı bir düşüş eğrisinde seyrederken Gemini, kripto para çevrelerince XRP listelemesine adım atmakta geç kalmış olarak kabul edildi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI