Şimdi Açıklandı Bitcoin Yükseliyor! Kripto Paralar Neden Yükseliyor?

Evet haber takibi önemli ve bugün bunun kıymeti daha iyi anlaşıldı. Son dakika verisiyle Bitcoin aniden yükseldi.
16:40
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları bugün ABD’den gelecek verilere odaklandı ve bu hafta son derece kritik rakamlar açıklanacak. Son dakika duyurusunun ardından BTC cephesindeki yükseliş devam ediyor. Peki yükseliş motivasyonu neydi? Altcoinler ne kadarlık artışlar görebilir. Sevinmek için erken ancak orta ve uzun vadede umut artmaya devam ediyor.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Kral kripto para birimi dayanıklı mal siparişleri beklentiden daha fazla düştüğü için soğuyan ekonomiye işaret edecek şekilde açıklandı ve Bitcoin yükseliyor.

  • ABD Dayanıklı Mal Siparişleri Açıklanan: -4,5% (Beklenti: -4,0% Önceki: 5,1%)
  • Savunma Harici Dayanıklı Mallar Açıklanan: -5,1% (Önceki: +5,6%)

Haber takibinin ne kadar önemli olduğunu son 10 dakikada tüm yatırımcılar daha iyi anlamıştır. Pazar günü bu gelişmenin fiyatta ciddi sonuçlar doğurabileceğinden bahsetmiştik. FTX çöküşünden sonra piyasadaki yükseliş motivasyonu dibe vurdu ve artık toparlanıyor. Bu gelen veri de talep kaynaklı artan enflasyonun durulabileceğine işaret ettiği için BTC cephesinde yükselişi tetikledi. Haberi yayınladıktan sonra BTC 23.800 dolara ulaştı ancak bu bölgeyi yeniden destek olarak işaretleyip yükselişine devam etmesi gerekiyor. Eğer bunu başaramazsa hızla 23.400 ve 22.800 bölgesine dönebiliriz.

Kripto Paralar Neden Yükseliyor?

ABD tarafında son 2 aydaki gibi piyasa için harika veriler gelmiyor. Ancak resesyon ihtimalinin rafa kalkmış olabileceğine işaret eden veriler açıklanıyor. Bu kripto paralar için kısa vadede olumsuz olsa da uzun vadede resesyon risk piyasalarını yerle bir edeceği için olumludur. Asya bölgesindeki genişleme ve dev Çinli şirketlerin popüler altcoinlerle yapmaya başladıkları anlaşmalar yükseliş motivasyonunu destekliyor.

Bitcoin fiyatının 23.800 dolar üzerinde yapacağı kapanışlar ve yine Pazar günü uyardığımız verilerin pozitif gelmesi 25.000 ve 27.000 dolar seviyelerinin test edilip edilemeyeceğini gösterecek. Diğer taraftan altcoinlerin hedefi ise 1 trilyon 60 milyar dolar üstü kümülatif değer kapanışlarıyla 1,15 ve 1,2 trilyon dolar bölgeleri olacak. Son düşüşle ortaklık anlaşmalarının ardından gelen yükselişlerine ara veren altcoinlerin hızla toparlandığını görebiliriz. Pazar günü bu hafta yaşanacak kripto paraları ilgilendiren önemli gelişmeler haberimize mutlaka göz atmalısınız.

Elbette burası kripto para piyasaları ve kimse geleceği göremez. Bundan dolayı yatırımcıların kendi risk profillerine göre stratejilerini şekillendirmeleri önemlidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar