reklamı kapat

Sıcak Gelişme: Binance’den Türkiye İçin Kritik Listeleme!

Binance Türkiye'deki yatırımcıları ilgilendiren kritik bir listeleme yaptı.
15:40
25 Ağustos 2020

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance artık neredeyse her gün iki farklı kripto para birimini listeliyor. Bugün erken saatlerde Reserve Rights’ı (RSR) listeleyen Binance, şimdi ise oldukça ilginç bir kripto para listelemesine imza attı.

Binance tarafından yayınlanan duyuruda borsanın PAX Gold (PAXG) stablecoin’ini listelediği açıklandı. PAX Gold adından da anlaşılabileceği üzere Altın fiyatına endeksli bir stablecoin olarak biliniyor ve bu listelemenin Türkiye içerisinde ciddi ses getirmesi muhtemel.

Binance PAXG’yi Listeledi

Binance 26 Ağustos tarihinden itibaren PAXG/BTC, PAXG/BNB ve PAXG/BUSD işlem çiftleri ile alım satımı açarken, PAXG/USDT işlem çiftinin kullanımı 28 Ağustos tarihinden itibaren mümkün olacak. Kullanıcıların an itibariyle PAXG yatırma işlemi gerçekleştirilebileceği ve bu listelemeye hazırlanabileceği aktarıldı.

Her bir PAXG Token’ının 1 ONS Altın fiyatına endeksli olacağı vurgulandı. PAX Gold bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1.960 dolardan işlem görüyor. Peki bu listeleme Türkiye için neden bu kadar önemli? Türkiye içerisindeki Altın yatırımının inanılmaz revaçta olduğu biliniyor.

Buna rağmen son aylarda getirilen Altın alım veya satımlarındaki vergi, yatırımcıların bu hevesini biraz da olsa kırdı. Binance‘in böyle bir fırsat sunması birçok yatırımcı için bir alternatif olabilir. Bu durumun yerel regülatörler için sorun teşkil edip etmeyeceği ise önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.