Shiba Inu Ekibinden BONE Token’ın Arzı için Yeni Duyuru

Shiba Inu ekibi, yaptığı açıklamada, BONE'nin yeni basım oranıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, dolaşımdaki arzı 230 milyona yaklaşan BONE'un farming sürecini tamamen durdurmak yerine, mevcut farming oranı 1 BPB'ye (BONE Per Block) ayarlanarak yavaşlatılmasının hedeflediği belirtildi.
19:55
16 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shiba Inu ekibi, yaptığı açıklamada, BONE’nin yeni basım oranıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, dolaşımdaki arzı 230 milyona yaklaşan BONE’un farming sürecini tamamen durdurmak yerine, mevcut farming oranı 1 BPB’ye (BONE Per Block) ayarlanarak yavaşlatılmasının hedeflediği belirtildi.

DAO Oyları ve Ödül Sistemi Bütünlüğü

Shiba Inu ekibinin yaptığı değişiklik, BONE‘un daha fazla değer kaybetmesini önlemek ve ayrıca yakında ekosisteme girmesi planlanan ödül token’ı TREAT beklentisiyle ShibaSwap ödüllerinin verilmesine devam etmek için gerekli görünüyor. Bu ayarlama ile, 230 milyon token’a ulaştıktan sonra tüm BONE farming’in durdurulması yönünde kararın çıktığı oylama ile kararlaştırılan para basma oranları korunurken, DAO oylarının ve ödül sisteminin bütünlüğünün de korunması hedefleniyor. Topluluk, geçmişte 230 milyon token’a ulaşılmasının ardından farming’in durdurulması yönünde karar vermişti.

BONE’un resmi Twitter hesabında paylaşılan verilere göre, 15 Temmuz itibariyle 230 milyonluk sınıra ulaşmak için 499 bin BONE kaldı. Lansmanına yaklaşılan Shiba Inu’nun Layer 2 çözümü Shibarium, operasyonları için güvence altına alınması için 20 milyon BONE gerekiyor ve bu ayarlama ile kalan arz doğrulayıcılar ve Layer 2 için kullanılacak. Ek olarak, doğrulayıcılar, Shibarium’daki çalışmaları için BONE ile ödüllendirilecek. Öte yandan Shibarium Public Beta TestNet’in yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

BONE’un Borsa Listelemeleri

Singapur merkezli kripto para borsası CoinTiger, 15 Temmuz’da BONE’u listelediğini duyurdu. Bundan önce, Kanadalı kripto para borsası Biconomy Global, 12 Temmuz’da BONE/USDT işlem çiftinin listelendiğini duyurmuştu. Haziran ayının başında Kanadalı bir dijital varlık türevleri ticaret platformu BTCEX de BONE/USDT işlem çiftinin listelendiğini açıklamıştı.

BONE, Shiba Inu topluluğunda kullanılacak olan teklifler için oy kullanılmasına izin veren ve maksimum arzı 250 milyon token ile sınırlı olan ShibaSwap ekosisteminin yönetim token’ıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar