X


Serum Coin Nasıl Alınır?

SERUM Coin nedir?
10:54
26 Mart 2021

Serum (SRM), geleneksel finans sisteminin sahip olduğu hız ve düşük işlem ücreti seçeneklerini merkezsiz finans dünyasına getiren bir kripto para projesidir. Serum, merkezsiz bir kripto para borsası olmanın yanı sıra kendi kripto para birimi SRM’e de ev sahipliği yapmakta. Solana blockchain ağı üzerinde kurulan Serum, Ethereum ağı tabanlı Uniswap’e benzetilebilir.

Merkezsiz borsalar hiçbir aracı veya merkezi yönetim olmadan yatırımcıların eşler arası alım satım yapabilmesini sağlayan platformlar olarak tanımlanabilir. SRM de mevcut DeFi piyasasındaki eksiklikleri görüp değerlendirdikten sonra piyasaya girmesi ile kesinlikle DeFi sektöründe önemli bir yer elde etti. Tamamen merkezsiz olan ve depolaması bulunmayan bir bosa konumundaki Serum, hiçbir KYC gereksinimine de sahip olmaması ile ön plana çıkmakta.

Solana blockchain ağı saniyede 50.000 ağa kadar ulaşıyor ve bu durum Ethereum ağındaki eksikliklerin Solana ile kapanmasını sağlıyor. Tabii ki böyle bir değişim durumunda merkezsiz borsa olarak da Serum’un ön plana çıktığı biliniyor. Solana’nın bu başarısı ise SHA 265 hash zinciri kullanmasından kaynaklanmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Serum (SRM) Nedir?

SRM Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 169. sırada yer alıyor ve 219 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. SRM Coin’in maksimum arzı 10 milyar olarak belirlendi ve an itibarıyla sirkülasyonda 50 milyon adet SRM bulunuyor.

SRM Coin birim fiyatı 4,38 dolar ve daha önce rekor olarak 8,11 dolara kadar yükseldi. Bu da tüm zamanların rekorunun neredeyse %50 gerisinde olduğunu ve yükseliş potansiyeli taşıdığını gösteriyor.

SRM Coin Nereden Alınır?

SRM Coin dünyanın en güvenli ve büyük kripto para borsası Binance üzerinden alınabilmekte. Binance üzerinden SRM Coin satın almak için önce Binance hesabı açmak gerekiyor. Bunun devamında desteklenen işlem çiftleri arasından en likit olan seçilerek alım satım yapılabilir.

An itibarıyla Binance üzerinde SRM/USDT, SRM/BTC, SRM/BUSD ve SRM/BNB olmak üzere dört farklı işlem çifti bulunuyor. Bunların arasında en çok kullanılan ve en yüksek hacme sahip olan ise SRM/USDT olarak ön plana çıkmakta. Kullanıcılar Binance üzerinden SRM/USDT işlem çifti bölümüne giderek rahatlıkla alım satım işlemlerini tamamlayabilirler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar