X


SEC’e Rağmen XRP Kurumsal Yatırımları Artmaya Devam Ediyor

CoinShares’in paylaştığı bir rapora göre kurumsal yatırımcılar hala ilk olarak ETH’u tercih ediyor ama XRP yatırımları da artıyor.
12:00
8 Haziran 2021

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’in dijital varlık fonu akışları raporuna göre geçen hafta XRP yatırım ürünlerine, Nisan ayından bu yana 7 milyon dolarlık girişler oldu.

Kurumsal Yatırımcılar Hala XRP’de

Elde edilen verilere göre geçtiğimiz hafta Ethereum (ETH) 33 milyon dolarlık bir rakamla kurumsal yatırımcıların ilk tercihi olmaya devam ediyor. CoinShares’in raporunda, bir önceki hafta Ethereum’a 47 milyon dolarlık bir yatırım olduğu ancak yaşanan düşüşe rağmen ETH’un en çok tercih edilen altcoin olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak rapora göre, Cardano yatırımları geçtiğimiz hafta 4,5 milyon dolar iken bir önceki hafta 5,2 milyon dolardı. Dolayısıyla her varlık açısından bir geri çekilmeden bahsetmek mümkün.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan CoinShares, genel olarak kurumsal yatırımcı duyarlılığının zayıf olduğunu ifade ediyor. Bitcoin’de haftalık işlem hacmi Mayıs ayına göre %62 düştü ve bu da yatırımcıların BTC konusunda temkinli olduklarını gösteriyor.

CoinShares yaptığı açıklamalarda, yaşanan düşüşlere rağmen ve bu durum her ne kadar olumsuz olarak nitelense de Mayıs ayından sonra duyarlılıkta bir artış olduğunu belirtiyor.

Tüm bunların yanında Ripple’ın SEC ile davasına rağmen XRP’nin güçlü kurumsal yatırımlar alması özellikle dikkat çekiyor.

Ethereum ve Cardano İlgisi

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, varlık yöneticilerinin Ethereum için borsada işlem gören fonları başlatması veya başlatmak için başvuruda bulunmasıyla bu yıl kurumsal kabulün arttığını gördü. Ağın yüksek işlem ücretlerini ele alan ve kripto para arzına deflasyonist bir açı vermesi beklenen “London” yükseltmesinin önümüzdeki ay gerçekleşmesi bekleniyor.

Öte yandan piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olan Cardano, blok zincirine akıllı sözleşme işlevselliği getiriyor ve çok çeşitli merkezi olmayan finans uygulamalarının dağıtımını sağlayacak olan “Alonzo” yükseltmesinin ortasında bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar