X


SEC-Ripple Davasında Son Gelişme: XRP Lehine Bir Karar Daha Alındı

Bugün yapılan açıklamalara göre 7 aydır devam devam eden SEC ve Ripple arasındaki davada Blockchain şirketi lehine bir karar alındı. 
19:24
15 Haziran 2021

Amerika Birleşik Devletleri ;menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Blockchain şirketi Ripple arasındaki dava yaklaşık olarak 7 aydır devam ediyor. Dava ile ilgili ise sürekli yeni gelişmelerin olduğu görülüyor.

Ripple Lehine Bir Gelişme

Elde edilen son bilgilere göre Sulh Hakimi Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’ın lobi oluşturma çabalarıyla ilgili belge talebini reddetti. 15 Haziran tarihli kararında yargıç, Ripple’ın lobi oluşturma çabalarının dava ile ilgisinin olmadığını ifade etti ve bir önceki duruşunu yineledi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise, “Aynı şekilde, Ripple’ın XRP’nin durumuyla ilgili lobi çalışmaları da konuyla ilgili değil.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Daha önce ortaya atılan iddialarda SEC, Ripple’ın Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski başkanı Chris Giancarlo’ya dava pozisyonunu desteklemesi için para ödediğini  dile getirmişti.

SEC o dönemde yaptığı açıklamalarda, Ripple’ın dava pozisyonunu desteklemek için yetkilinin ifadelerine başvurduğunu iddia ediyordu ve “Ripple, piyasa katılımcılarının inançlarına dayanarak sözde adil bildirim eksikliğini gündeme getirdiğinden, SEC, gerçek piyasa duyarlılığının bir yansımasının aksine, sözde karışıklığın Ripple tarafından yapılıp yapılmadığını test etme hakkına sahiptir.” sözlerini kullanmıştı.

Ripple Davasında Sonuç Ne Olacak?

SEC ve Ripple arasındaki dava uzun süredir devam ediyor ve sonuçlar açısından farklı görüşler bulunuyor. Bazı isimler Ripple’ın elindeki ile yetinmesinin doğru olacağını ve şansını fazla zorlamaması gerektiğini ifade ederken, dava sonucunda Ripple’ın büyük bir zafer kazanacağını düşünenler de var.

Örneğin; Gala Games’in genel danışmanı Jesse Hynes yaptığı bir açıklamada, şu an için dava sürecinin belirsiz ilerlediğini ancak davanın sonucunun Ripple için olumlu olacağını düşündüğünü dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar