X


SEC Eski Yetkilisinden Ripple’a Uyarı: XRP Satmayı Bırakın!

SEC kurumsal finans bölümünün eski direktörü Hinman yaptığı açıklamalarda Ripple’a XRP satışını durdurmasını tavsiye etti. 
10:48
18 Ağustos 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasında Aralık 2020’den bu yana bir dava süreci devam ediyor. Her geçen gün dava süreci ile ilgili yeni gelişmeler yaşanırken, önemli isimler de dava ile ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor.

“XRP Satmayı Bırakın”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kurumsal finans bölümünün eski direktörü William Hinman, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğünü ve bu sebeple Ripple’ın kayıtdışı menkul kıymet satışını bırakması gerektiğini dile getirdi.

Buna ek olarak eski SEC yetkilisi, verdiği ifadeler sırasında San Francisco merkezli şirketi kurallara uymak amacıyla satışlara son vermesi gerektiği konusunda uyardığını iddia etti ve şu sözleri kullandı:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açıkçası en net hatırladığım şey, muhtemelen XRP’nin benden önce benim pozisyonumda olan bir kişi ve icra avukatıyla birlikte geldiği zamandır. Menkul kıymetler yasalarına uygun hale getirmek için yaptığımız şeyi yeniden yapılandırmanın bir yolu olup olmadığıyla ilgileniyorlardı ve onlara söylediğim ilk şey, XRP’yi herhangi bir kısıtlama olmaksızın sunmaya devam ettikleriydi. Uyum sağlamak istiyorsanız, bunu yapmayı bırakmalısınız dedim ve onlar bunu anladılar.

Buna ek olarak SEC, Ripple‘ın şirketin adil uyarı savunmasının merkezinde yer alan “sözde piyasa karışıklığı”na dair kanıt bulamadığını da iddia ediyor.

XRP Fiyatı Nasıl Etkileniyor

XRP fiyatı dava sürecinden oldukça olumsuz bir şekilde etkilendi ve 2021 yılında yaşanan boğa koşusunda hemen her kripto para birimi rekor seviye belirlerken XRP’nin 2018 rekorunu kıramadığı görüldü.

Yaşanan fiyat artışları sırasında XRP fiyatı 1,9 dolara kadar yükseldi ve 2 dolarlık psikolojik sınırı kıramadı. Son artışlarda ise XRP’nin 1,35 dolara kadar yükseldiği ifade edilebilir. XRP yazının yayına hazırlandığı sırada 1,11 dolardan işlem görüyor ve 3,84 dolarlık rekorunu kırabilmesi için önünde uzun bir yol bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar