reklamı kapat

SEC Başkanı Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı Clayton, Bitcoin ETF'si için hala zamana ihtiyaç olduğunu vurguladı.
12:00
10 Eylül 2019

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton katıldığı bir CNBC programında ünlü sunucu Bob Pisani ile hem genel piyasaları hem de lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) çok beklenen ETF’sini yorumladı.

Bitcoin ETF’si Henüz Hazır Değil

9 Eylül tarihinde önemli açıklamalara imza atan SEC başkanı, Bitcoin ETF’si hakkında önemli adımlar atılmış olsa da hala ”yapılacak iş olduğunu” vurguladı. Clayton açıklamasının devamında SEC’in Bitcoin ETF’si hakkındaki endişelerinin gereksiz olmadığını belirterek şunları ekledi:

”Bunların (kripto para yatırımcıları) çoğunlukla düzenlenmeyen borsalarda alım satım yaptığı düşünülecek olursa, bu fiyatların önemli bir manipülasyona maruz kalmadığından nasıl emin olabiliriz? Şu an ilerleme kaydedilmekte ancak insanların bizim bunun doğru tip bir ürün olduğundan emin olmamız için gerekli olan söz konusu zor soruları yanıtlandırması gerekiyor.”

Clayton daha önceki açıklamalarında ABD’li regülatörün Bitcoin ETF’si hakkında önemli aşamalar kat ettiğini ifade etmişti ancak yine de düzenlenen piyasalar için daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu vurgulamıştı.

SEC, bundan yaklaşık birkaç hafta önce merakla beklenen 3 ETF için de yeni bir karara imza atarak üçünü birden ertelemeyi uygun bulmuştu. SEC yaptığı bu son erteleme ile VanEck & SolidX ETF’leri için son erteleme hakkını kullanmış oldu ve bundan sonraki kararı ya tamamen reddetmek, ya da kabul etmek üzerine olmak zorunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun