reklamı kapat

Satoshi Nakamoto’nun Resmi İçin 280.000 TL Değerinde Teklif!

NFT sektörü her geçen gün daha da fazla ilgi çekmeye devam ediyor.
10:11
6 Ekim 2020

DeFi çılgınlığı özellikle Eylül ayında yaşanan sert düşüşler sonrasında hafiflese de bu sektördeki ilginçler yakın zamanda tam anlamıyla bitmeyecek gibi gözüküyor. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun LEGO tarzında yapılmış resmi için bir kişinin 37.400 dolar yani yaklaşık 280.000 Türk Lirası değerinde bir teklif yaptığı açıklandı.

Satoshi Nakamoto NFT’sine Rekor Teklif

DEGO.finance isimli protokolün satışa çıkardığı NFT’lerden birisi olan Satoshi Nakamoto NFT’sinin açık arttırması hala devam ediyor yani 37.400 dolarlık bu teklif ilerleyen saatlerde daha da artabilir. Aslında yaşanan bu durum, DeFi sektörü yerine bütün ilginin NFT alanına kaydığını göstermekte.

Ethereum tabanlı token türü olan NFT’lerin en büyük özelliği bunların eşsiz olması. Her bir NFT bunu üreten kişiye bağlı olarak çok sınırlı sayıda üretilebilmekte ve son dönemde birçok NFT protokolünün ciddi anlamda ilgi çekmeye başladığı görülüyor. 2017 yılında popüler olan ve CryptoKitties isimli uygulama ile adından söz ettiren NFT’ler 2018 ve 2019 yıllarında ise hiç ilgi görmedi.

Şimdilerde Rarible, Whale, MEME ve DEGO gibi NFT projeleri ile ilgi tekrar bu konunun üzerine yoğunlaştı. Satoshi Nakamoto’nun Lego’dan yapılan bu eseri için teklifin 40.000 dolara yaklaşması bekleniyor. Bu da DeFi sektörüne yönelik ilgi azalırken bu ilginin başka bir alana yani NFT projelerine kaydığını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Yasin
    3 hafta önce

    Burada da Nakamoto’nun evcil hayvanına 5 ETH isteniyor.. 😀

    2