Reklam

Santiment’ten Yeni Rapor: “XRP Ve ADA’nın Fiyat Hareketine Dikkat”

Bir veri analiz şirketi olan Santiment XRP ve ADA ile ilgili rapor yayımladı. Yatırımcılar bu iki altcoinin fiyatlamasına dikkat!
01:30
26 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son dönemde bünyesine eklediği birçok yenilik ile gündeme gelen popüler kripto para birimi olan Cardano (ADA) ile ilgili Santiment rapor yayımladı.

ADA Fiyatı Değişebilir

Bir veri analiz firması olan Santiment yayımladığı son raporunda, popüler altcoin Cardano’nun ortalama fonlama oranının yükseliş sinyali verdiğini belirtti. Santiment’in yaptığı açıklamalara göre, yüksek bir fonlama oranı daha yüksek düzeltme riskleri ile ilişkilendirilirken kripto para birimi ADA şu anda bu durumun tam tersini yapıyor.

Cardano’nun fiyatı 0,50 doların üzerine çıkarak son on günde %25 oranında artış gösterdi. Ayrıca ADA’nın short veya long işlemlerinden meydana gelen artışların önemli ölçüde dikkat edilmesi gereken bir kriter olduğunu belirten firma, bu gibi olayların genellikle büyük fiyat değişimleriyle neticelendiğini belirtti.

“Ripple’a Dikkat”

Veri analiz firması Santiment ayrıca yatırımcılara, piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan Ripple’ın (XRP) işlem hacminde bir artış olduğunu bu sebeple kripto para birimini yakından takip etmelerini tavsiye etti. Firma XRP için açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

XRP için geçen hafta bazı önemli kilometre taşları geldi. Birkaç büyük aktif adres artışının tetiklenmesine ek olarak, bu hafta adres değiştiren devasa atıl tokenlar oldu. Bu sebeple Ripple’ı yakından takip edin.

Veri analiz firması ayrıca önde gelen kripto para borsası olan Crypto. com’un yerel tokeni olan Cronos’un (CRO), borsanın Visa kartı yönünde yaptığı çalışmaları neticesinde birtakım sıkıntılar çektiğini belirterek açıklamasında şunları söyledi:

Geçtiğimiz yıllarda CryptoComCoin olarak bilinen Cronos, Visa bağlantılı kredi kartının Netflix ve Spotify avantajlarını ortadan kaldırdığını açıklamasının ardından viral hale geldi. O zamandan beri kripto para birimi birtakım sıkıntılar arasında bulunuyor.

Yazı kaleme alındığında ADA 0.49 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar