f Santiment'ten Kritik Rapor: Ripple'da Bu Verilere Dikkat! › COINTURK

Santiment’ten Kritik Rapor: Ripple’da Bu Verilere Dikkat!

Özet

  • Santiment, Ripple'ın XRP tokeninin zincir içi hacminin arttığını ve geliştirme faaliyetlerinde kayda değer bir artış gördüğünü belirtti.

  • Ayrıca Bitcoin'in son düşüşünün, Grayscale'in SEC'e karşı açtığı dava sonrası spot piyasa BTC'sinin potansiyel reddedilmesine yönelik FUD’un devam ettiğini öne sürdü.

  • Santiment, balinaların stablecoin birikiminde kararsız olduğunu ve bu durumun piyasada neler olabileceğine dair bir gösterge olduğunu vurguladı.

  • Piyasa etkisi: Pozitif
20:00
3 Eylül 2023

Blockchain analiz firması Santiment, kripto para birimlerini çevreleyen geliştirme faaliyetleri arttıkça XRP‘nin zincir içi hacimde büyük bir artış gördüğünü belirtti. Santiment raporlarında token’la ilişkili iddialı açıklamalarda bulundu.

Ripple’da Kayda Değer Metrik Artışı!

Piyasa analitik platformuna göre Ripple Lab’in ödeme platformuyla ilişkili token olan XRP, Eylül ayına 1 Şubat’tan bu yana gördüğü en yüksek zincir içi hacimle ve geliştirme faaliyetlerinde kayda değer bir artışla başladı. Analitik şirketi açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

XRP aya başlamak için büyük fayda artışları görüyor. Zincir içi işlem hacminde 4,8 milyar XRP ve dolaşımda 2,03 milyar XRP bugünün dönüm noktası yüksek seviyelerine ek olarak kriptodaki 5. en büyük varlık için geliştirme faaliyeti de büyük artış gösteriyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun bir hukuki mücadelenin ardından Temmuz ayında açık piyasa satışlarının menkul kıymet olmadığı kabul edilen XRP, yazı kaleme alındığında %1,09 oranında artışla 0,496 dolardan işlem görüyor. Santiment daha sonra Bitcoin‘in (BTC) Haziran ayından bu yana görülmeyen fiyatlara gerileyen son düşüşünün, spot piyasa BTC’sinin potansiyel reddedilmesini çevreleyen korku, şüphe ve belirsizlikten (FUD) kaynaklandığını öne sürdü.

Bitcoin ETF’lerinde Son Durum!

Analitik firması ayrıca FUD’un, SEC’in kripto para firmasının Bitcoin ETF oluşturma teklifinin reddedilmesi nedeniyle Grayscale’e karşı açtığı davayı kaybetmesinden sonra bile devam ettiğini belirtiyor. Şirket konu hakkında şunları söyledi:

BTC Eylül ayına 16 Haziran’dan bu yana en düşük fiyat seviyesi olan 25.400 dolara düşerek başladı. Yatırımcıların, Grayscale’in zaferinden sonra bile SEC’in spot Bitcoin ETF’sini onaylamaya istekli olmayabileceğine dair artan endişeleri var. FUD’un en azından hafta sonu boyunca hakimiyet kurmasını bekliyoruz.

Santiment aynı zamanda kripto para balinaları tarafından biriktirilen stablecoin arzını da ele alarak son olarak şunları vurguladı:

Balinalar özellikle stablecoin birikimi konusunda kararsız. Kripto paranın bundan sonra nereye gideceğini tahmin etmenin denenmiş ve doğru bir yöntemi, büyük cüzdanları analiz ederek tuttukları stablecoin oranını görmektir. Satın alma güçlerindeki artış bir sıçramanın sinyali olacaktır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI