reklamı kapat

Samsung, Kripto Destekli Streaming Hizmeti Getiriyor

Ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung kripto ve Blockchain destekli streaming hizmetini telefonlarına entegre edecek.
17:00
24 Mayıs 2020

Samsung, Blockchain destekli Theta.tv streaming (kesintisiz yayın) hizmetini Galaxy akıllı telefon serisine entegre etmeye hazırlanıyor.

Theta.tv

Yakın zamanda yayınlanan bir basın açıklamasına göre Samsung, oyun ve esports yayın hizmetini Galaxy akıllı telefon serisine getirmek için Theta.tv ile ortaklık kurdu. Streaming platformu Theta token ve Blockchain tarafından destekleniyor ve milyonlarca Samsung telefon kullanıcısının oyun odaklı içeriklere doğrudan erişmesini sağlayacak.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre bahsi geçen hizmet, ABD’deki tüm yeni Samsung S20 akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olan Samsung Daily arayüzüne entegre edilecek. S20’ye ek olarak güncelleme, dünya çapında 75 milyondan fazla cihazdan oluşan bir kullanıcı tabanını kapsayan Galaxy S10, S9, Not 10 ve Not 9’a da uygulanacak.

Detaylar

Theta Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Mitch Liu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bu ticari ürün lansmanının, Theta Network’ün küresel olarak benimsenmesinde kritik bir dönüm noktası olduğuna inanıyoruz. Streaming hizmetine çığır açan yaklaşımımız, Samsung’un dünya çapındaki kullanıcı tabanına mükemmel uyum sağlayacak. Bu da Theta’yı video içeriği ve veri dağıtımı için küresel bir altyapı yapma hedefimize doğru büyük bir adım.

Bunların yanında Theta.tv, kullanıcıların platformdaki içerikleri izlemek ve paylaşmak için TFUEL olarak adlandırılan token kazanmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar ayrıca hizmet yoluyla token’ları aktarabilir veya token’larla kripto borsalarında işlem yapabilir.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.