X


Şaka Coin’ler Son Durum: Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHB) Gerilemesi Sürüyor

Elde edilen son verilere göre piyasadaki genel yükselişe rağmen DOGE ve SHIB yatırımcıların beklediği performansı sergileyemiyor.
10:45
6 Ağustos 2021

Kripto para birimleri yaşanan son düşüşlerin sonrasında yükseliş grafikleri ile ilerlerken yatırımcıların 2021 yılında popüler hale gelen şaka coin’leri ile ilgili çeşitli endişelerinin olduğu görülüyor. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paraların popülerliklerini kaybediyor olması paniğe yol açıyor olabilir.

Dogecoin Geride Kalıyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük 8. kripto para konumunda yer alan Dogecoin, 8 Mayıs 2021’de 0,73 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti. Şu an da 0,20 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmak için çaba sarf eden DOGE, yaklaşık olarak 3 ay içinde büyük bir geri çekilme yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Genel piyasa görünümüne bakıldığında Dogecoin’in performans açısından diğer kripto para birimlerinin oldukça gerisinde kaldığı görülüyor. Dogecoin’in eski günlerine kavuşabilmesi için ise yeniden popüler isimlerden ve sosyal medyadan destek alması gerektiği ifade ediliyor.

Ancak yine de bazı isimler büyük bir destek gelse dahi Dogecoin’in 1 dolar olamayacağını ve yeni rekor kırma şansının oldukça düşük olduğunu ifade ediyor. Hatta birçok isim yatırımcıları, Dogecoin gibi şaka coin’lerine yatırım yapmamaları konusunda ciddi bir şekilde uyarıyor.

Shiba Inu da DOGE’yi Takipte

Dogecoin klonu olan SHIB’in de fiyat performansı açısından Dogecoin’i takip ettiği ifade edilebilir. Son olarak 0.00000625 dolarlık destek seviyesini kaybeden SHIB, 0.00000616 dolar bandında işlem görüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre SIHB coin’in yükselebilmesi için hem sosyal medyadan destek alması gerekiyor hem de Dogecoin fiyatında ciddi bir artış ivmesinin yakalanması gerekiyor.

Yapılan açıklamalarda SHIB fiyatının 0.00000870 doları aşmadan herhangi bir yükseliş eğiliminde olabileceğinin kanıtlanamayacağı ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar