X


Roger Ver Ve Jihan Wu’ya Bitcoin Cash Davası

Roger Ver ve Jihan Wu'ya madencilik güçlerini Bitcoin ABC için kullandıkları için dava açıldı.
10:00
7 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

UnitedCorp adında bir şirket Bitcoin Cash’i destekleyen bazı isimlere kasten zarara uğratıldıkları iddiasıyla ve davalıların komplo kurduklarını belirterek dava açtı. UnitedCorp madencilik donanımları üzerine çalışan Florida merkezli bir şirket.

Açılan davanın temel dayanağı Bitcoin Cash hard fork’uydu. Şirket hard fork’un Bitcoin Cash standartları dışında gerçekleştiğini iddia etti. Bitcoin.com’un BTC madencilerinin hard fork sırasında Bitcoin ABC zincirine destek vermek adına ayarlama yapmasının adil olmadığı belirtildi. Konu hakkında yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Önceden Bitcoin Cash için kullanılmayan madenci gücü yapay olarak daha uzun zincir oluşturmak adına hard fork sırasında Bitcoin ABC için kullanılmıştır. Amacı merkezsiz olmak olan bir ağ bir grup insan tarafından manipüle edilmiştir ve kuralları bozulmuştur.

Diğer yandan UnitedCorp Bitcoin ABC’nin 20 Kasım’da ağa “zehirli hap” yerleştirdiğini iddia etti. Bu kod dizini Blockchain’in bazı işlevlerini engelleme özelliğine sahip. Bu sayede ABC gelecekte yapılması muhtemel gelişimlerin üzerinde kontrolünü mutlak hale getirmek istiyor.

Dava dosyası Miami bölge savcılığına verildi ve Roger Ver, Jihan Wu, Bitcoin.com, Bitmain dava edildi. Ek olarak dosyaya kripto para borsası Kraken’da ABC’yi desteklediği için eklendi. Bu noktadan sonra yasal süreç işleyecek. Dava aslında merkezi sistemleri mahkemeye çıkarmış olacak. Mahkemeye Bitcoin Cash kullanıcılarının merkezsizlik hakkı olup olmadığı sorulacak ve karar vermesi istenecek. UnitedCorp Craig Wright’ın faaliyetlerinden hiç söz etmedi, sadece ABC’nin gücü ele geçirdiğine odaklanmış göründü.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar