X


Ripple’dan İklim Bilinci Adına Önemli Ortaklık

Yapılan son açıklamalara göre Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler şirketi Nelnet ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu
11:00
12 Ekim 2021

Blockchain şirketi Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler şirketi Nelnet ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, Amerikan güneş enerjisi projelerine fon sağlamak için şirketin yenilenebilir enerji iş bölümüne 44 milyon dolar ortaklaşa yatırım yapacak.

Ripple’dan Önemli Ortaklık

Ripple’ın sosyal etki başkanı Ken Weber, endüstrinin temel önceliklerinden birinin  karbon ayak izini küçültmek olması gerektiğini iddia ediyor ve “Temiz bir enerji geleceğini garanti etmek, yalnızca gelecekteki ekonomik büyümeyi sağlamak için değil, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir dünya sağlamak için her sektörde büyük bir önceliktir. Kripto para birimlerinin ve blok zincirinin benimsenmesi büyümeye devam ettikçe, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi destekleyeceği açıktır.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Ripple tarafından finanse edilen projelerin 1,5 milyon biyometrik tondan fazla CO2 sera emisyonunu dengelemesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İklim Bilinci

Nelnet, büyük ölçüde öğrenci kredisi endüstrisine bağlı olan işini daha da çeşitlendirmek amacıyla Haziran 2020’de iş geliştiricilere hizmet sunmaya başladı. Ayrıca firma, 2018 yılında güneş enerjisi girişimlerini finanse etmeye başladı.

Öte yandan Ripple da kripto alanında iklim konusunda en bilinçli şirketlerden biri olarak nitlendiriliyor. Nisan ayı başlarında Ripple, Consensys ve CoinShares ile birlikte Kripto İklim Anlaşmasının bir parçası oldu.

Bunlara ek olarak Bitcoin teknoloji şirketi Blockstream de Haziran ayı başlarında güneş enerjisiyle çalışan bir kripto para birimi oluşturmak için Jack Dorsey’nin başında bulunduğu Square ile güçlerini birleştirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar