X


Ripple Zinciri Kırdı: XRP Fiyatı Kritik Bölgeye Ulaştı, 1 Dolar Yakın Mı?

En popüler kripto paralardan biri olan XRP, 0.72 dolardan sıçrayarak 0.80 dolar eşiğine dayandı.
18:50
7 Ağustos 2021

Beşinci en büyük kripto para birimi XRP, uzun süredir kendini tutan zincirlerini kırdı. 0.77 dolarlık kritik direnç noktasını kıran popüler kripto para, %8.56 artışla 0.794 dolara kadar tırmandı. Kripto para piyasası genel trendinin de artış yönlü olması, XRP’nin yukarı yönlü yolculuğuna katkı sağladı.

XRP Grafikleri

En popüler kripto paralardan biri olan XRP, 0.72 dolardan sıçrayarak 0.80 dolar eşiğine dayandı. XRP, 0.79 doların üzerinde belirleyici bir kapanış gerçekleştirirse kendini %20’lik bir rallinin içinde bulabilir. Bu bağlamda XRP fiyatı, 1 dolar seviyelerini yeniden görebilir.

Popüler altcoin, XRP’yi menkul kıymet olmakla suçlayan SEC’in Ripple’a dava açmasıyla son 3 yılın en düşük seviyesine geriledi ve çalkantılı bir yıl geçirdi. Ancak mayıs ayında lider kripto paranın 64.863 dolara dokunması ve kripto para piyasasının muhteşem rallisiyle birlikte 1.96 dolara kadar tırmanan XRP, toparlanma evresinde önemli kazançlar elde etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP’nin günlük grafik verilerine göre RSI 67 ile aşırı alım bölgesine yakın ve yukarı yönlü seyrine devam ediyor. Bununla birlikte MACD yükselişi doğruluyor ve Momentum göstergesi ibrenin boğalardan yana olduğuna işaret ediyor.

SEC Davasının Gidişatı

Ripple, eski SEC Başkanı William Hinman’ın ifadesi için onay almayı başradı. Ripple, Hinman’ın Ethereum’un bir ICO yapmasına rağmen yasa dışı olmayan nitelendirilmesi kadar merkezileşmeyi başardığı ve bunlara dayanarak XRP’nin bu kategoriye alınmadığını kanıtlamak istiyor. SEC, eski yöneticisinin yorumlarının durumu belirlemek adına temel olamayacağını iddia ederek Ripple’ın ifadesine itiraz etmişti.

Ayrıca Ripple, XRP satışının coğunluğunun ABD dışında yapıldığı gerçeğine dayanarak kurucusu Brad Garlinghouse’a karşı kişisel suçlamaların reddi için dava açtı. SEC, Ripple yöneticilerini 1933 Menkul Kıymet Yasası’nın 5. bölümünü ihlal etmekle suçluyor. Bununla birlikte belgeler SEC iddialarını geçersiz kılabilir. Davanın sonucu, XRP fiyatının kaderini büyük ölçüde değiştirebilme potansiyeline sahiptir. Öte yandan bugüne kadar görüşülen konularda Ripple tarafının belirgin bir üstünlüğü söz konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar