X

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 3/09/200

XRP fiyatında geri dönüş mümkün mü?
18:59
3 Eylül 2020

Kripto para piyasası bugün tam anlamıyla sarsıldı ve Bitcoin de dahil birçok kripto para birimi çok sert düştü. Kripto para piyasasının özellikle lider kripto para Bitcoin’in düşüşüyle beraber aşağı inmesi, sektörün 25 milyar dolara yakın zarar etmesine yol açtı.

Ripple Alınır Mı?

Kripto para piyasasında şu an için top 10 içerisinde zarar etmeyen ve hala yeşil bir görüntü sergileyen tek kripto paranın Polkadot (DOT) olduğu görülmekte. Tether de yeşil durumda olsa da bunun stablecoin olmasından dolayı listeye dahil edilmediği söylenebilir.

Önde gelen kripto paralardan XRP ise son günlerdeki yükselişini bugünkü hareketlenme ile yeniden düşüşe çevirdi. XRP %4 ve üzerinde bir düşüş yaşayarak BTC ile ETH’yi takip etti. Saatlik XRP fiyat grafiğine bakıldığında XRP’nin 0,2555 dolarda desteğe sahip olduğu görülüyor. Tabii ki sert düşüşten sonra düzeltmenin devam etme ihtimali de bulunuyor.

Ripple Grafik

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de 0,26 doların üzerine çıkmayı başaran XRP, yükseliş odaklı sinyal vermekte. XRP fiyatının yükselişe devam etmesi için ise 0,27 dolar direncini kırması gerekiyor. XRP fiyatının şu an için direkt olarak BTC grafiği ile ilişkili olduğu da söylenebilir.

RSI olarak tamamen nötr bölgeye giriş yapan XRP/USD işlem çifti, hafif bir hareketlenme ile eski seviyesine dönebilir. Her düşüşün bir yükselişi olduğu gibi sektörde her sert düşüşün bir yükselişe sahip olduğu da unutulmamalı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar